Covid-19: pirmo reizi vēsturē Saeima sēdi aizvada attālināti

1 komentārs
Covid-19: pirmo reizi vēsturē Saeima sēdi aizvada attālināti
IEVA LEINIŠA, LETA

Bezprecedenta diena Saeimā. Parlamenta sēde aizvadīta attālināti. Opozīcijas deputātiem par izraudzīto kārtību gan bija iebildumi, tomēr šajos ārkārtējos apstākļos teju vienbalsīgi parlamentārieši formāli apstiprināja valdības pieņemtos ārkārtējās situācijas mērus.

Saeimas pirmā sēde, deputātiem vienlaikus neatrodoties vienā telpā, protams, saistīta ar Covid -19 krīzi un nepieciešamību ievērot tā saukto sociālo distancēšanos

Atklājot sēdi, Saeimas priekšsēdētāja akcentēja, ka šis ir solis ceļā uz e-Saeimu, proti, strādāšanu pilnībā elektroniskā vidē. Parlamenta administrācijas darbinieki strādājuši pusotru nedēļu, lai šodienas sēde varētu notikt.

Sēde sākās ar debašu laiku saīsināšanu, pati balsošana bija lēna. Visiem deputātiem – gan sēžu zālē, gan citās telpās esošajiem – vajadzēja mutvārdos paust savu nostāju, pēc tam balsu skaitītājiem apkopot rezultātus un paziņot spīkerei. Vairāki opozīcijas deputāti nebija mierā ar strādāšanu šāda režīmā.

Beigu beigās, ņemot vērā jauno situāciju, pati Saeimas sēde bija īsa. Viens no pieņemtajiem jautājumiem – apstiprināt valdības ārkārtējās situācijas regulējumu. Redzamākais no tiem ir tā sauktais “divi un divi” princips.

Šodien Saeimā gan bija vairākas sēdes, turpinot apstiprināt valdības rosinātos risinājumus krīzes situācijai. Tāpat drīzumā deputātiem atkal vajadzēs lemt par ārkārtējās situācijas regulējumu. Valdība šodien to kārtējo reizi papildināja.

Plašāk par vēsturisko sēdi – sižetā