Covid-19: Latvijā vīruss izplatās mēreni, taču turpina izplesties ģeogrāfiski

2 komentāri

Jaunākā Covid-19 statistika liecina, ka pagājušajā diennaktī veikts tūkstotis izmeklējumu un infekcija apstiprināta 48 cilvēkiem. Lai gan teorētiski tas ir rekordliels pieaugums, svarīgi ņemt vērā vakardienas notikumus, atklājoties infekcijas perēklim “Zilā krusta” patversmē.

Teju visu pasauli pārņēmusī Covid-19 sērga Latvijā vismaz pagaidām attīstās mēreni. Kopumā veikti nepilni 16 tūkstoši izmeklējumu, no tiem tūkstoš aizvadītajā diennaktī. Kopējais inficēto skaits ir aptuveni 450.

Šķietami, jaunākā statistika uzrāda lielu pieaugumu, tomēr diennakšu perspektīvā to grūti vērtēt, ņemot vērā vakar atklāto plašo infekciju “Zilā krusta” patversmē, kur sasirguši aptuveni 30 cilvēku.

Aktuālākās ziņas, datus un faktus par Covid-19 izplatību Latvijā un pasaulē lasi ŠEIT!

Vīruss pie mums gan turpina izplesties ģeogrāfiski, skarto pašvaldību sarakstam pievienojoties arī Baldonei un Valkai. Veselības ministre kopumā dinamiku vērtē pozitīvi, ņemot vērā, ka galvenais mērķis ir izvairīties no infekcijas izplatības pīķa, lai nepārslogotu slimnīcas. Stacionēti 28 cilvēki, trīs no tiem smagā stāvoklī.

“Diviem no viņiem stāvoklis ir stabilizējies. Vēlu atveseļošanos, ceru, ka pavasari viņi varēs piedzīvot jau mājās,” norāda veselības ministre Ilze Viņķele (AP).

Runājot par cīņu pret Covid-19 kopumā, ministre atzīst, ka ierobežoto ražošanas jaudu dēļ atsevišķi materiālie līdzekļi, jo īpaši maskas, brilles, cimdi, ir problēma. Par, piemēram, reaģentiem piegādātāji attiecībā uz Eiropas valstīm ievieš kvotas, lai tās savstarpēji nekonkurētu.

“Tas pats attiecas uz ļoti cerīgiem ātriem Covid-19 testiem. Prognozējam, ka tie testi ar augstu ticamību tirgū būs pieejami aprīļa vidū un mēs jau vedam sarunas ar ražotāju,” atklāj ministre.

Vienlaikus Veselības ministrija turpinot sekot līdzi zinātnieku ieteikumiem par iespējamiem medikamentiem Covid-19 ārstēšanai, lai tos varētu uzkrāt.