Covid-19 Latvijā apstiprināta vēl 36 cilvēkiem, kopumā saslimuši – 280

24 komentāri
Covid-19 Latvijā apstiprināta vēl 36 cilvēkiem, kopumā saslimuši – 280
EPA / SCANPIX

Koronavīrusa izraisītā slimība Covid-19 pēdējā diennaktī apstiprināta vēl 36 cilvēkiem, bet kopumā ar to valstī saslimuši 280 cilvēki, liecina Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) apkopotā informācija.

Iepriekšējā diennaktī veikti 1089 izmeklējumi personām ar aizdomām par saslimšanu ar Covid-19, savukārt līdz šim Latvijā kopā veikti 11702 izmeklējumi personām ar aizdomām par Covid-19 veikts jau  iedzīvotāju.

SPKC informē, ka stacionāros patlaban ārstējas 21 Covid-19 slimnieks un neviens no viņiem nav smagā stāvoklī.

Pēc SLPKC datiem visvairāk ar Covid-19 inficēto ir Rīgā – 101 līdz 250 cilvēku. Visā Latvijā Covid-19 līdz šim diagnosticēts vismaz 37 novadu iedzīvotājiem.

Tāpat šonedēļ konstatēts, ka ar Covid-19 saslimis kāds Rēzeknes slimnīcas ārsts. SPKC šo informāciju saņēma ceturtdien. SPKC norāda, ka saslimušajam ārstam sniegti ieteikumi tālākai rīcībai, bet Rēzeknes slimnīca turpina darbību.

Jau ziņots, ka šonedēļ, epidemiologiem negūstot informāciju par vairāku jaunā koronavīrusa izraisītās slimības Covid-19 slimnieku inficēšanās gaitu, speciālisti atzinuši, ka Latvijā ir sākusies Covid-19 transmisija sabiedrībā.

Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) Infekcijas slimību riska analīzes un profilakses departamenta direktors Jurijs Perevoščikovs pastāstīja, ka daži ar Covid-19 inficēti cilvēki nav norādījuši uz to, ka bijuši ārzemēs vai viņiem bijis kontakts ar kādu jau ar Covid-19 inficējušos vai ārzemēs bijušu cilvēku.

”Ir pierādījumi, ka koronavīrusa transmisija notiek Latvijā. Šī informācija jāuzņem nopietni. Inficēties var arī sabiedrībā,” akcentēja SPKC speciālists.

Lasi vēl: Latvijā sākusies Covid-19 transmisija sabiedrībā

Līdz šim Covid-19 pārsvarā tika atklāta gados jaunākiem cilvēkiem, un, pēc speciālistu teiktā, tas liecina par epidēmijas agrīnu stadiju. Kā iepriekš skaidroja Veselības ministrijas galvenais speciālists infektoloģijā Uga Dumpis, “vispirms slimo jaunie un kustīgie, kas pēc tam inficē vecākos, mājās sēdošos”.

Ņemot vērā minēto, Latvijas stratēģija Covid-19 apturēšanai pamatā būtu pastiprināti pievērst uzmanību gados jaunākajiem inficētajiem, kamēr viņi nav paspējuši inficēt seniorus, skaidroja Dumpis.

Lasi vēl: Infektologs: Ārkārtējais stāvoklis Latvijā noteikti būs jāpagarina

24 komentāri