Covid-19 krīze: slimnīcām aizsarglīdzekļu rezervju pietiks vienam līdz diviem mēnešiem

4 komentāri
Covid-19 krīze: slimnīcām aizsarglīdzekļu rezervju pietiks vienam līdz diviem mēnešiem
KASPARS KRAFTS, F64

Latvijas slimnīcām un Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienestam individuālo aizsardzības līdzekļu – masku, cimdu, ķirurģisko halātu – rezerves izveidotas vidēji vienam līdz diviem mēnešiem.

Ātrās palīdzības dienests iepriekš norādīja uz riskiem individuālo aizsarglīdzekļu iepirkumos. Esot novērota termiņu atlikšana un kavējumi. Pagaidām slimnīcām aizsarglīdzekļu pietiek, bet Rīgas Austrumu klīniskajā universitātes slimnīcā gan stāsta, ka ir jārēķinās – ja palielināsies Covid-19 izplatība, palielināsies arī aizsarglīdzekļu izlietošanas apjomi.

Lasi vēl – Levits: Covid-19 krīze būs vismaz līdz nākamā gada vidum

“Tā kā mēs esam lielākā valsts slimnīca, mums ir ļoti lieli patēriņi. Ņemot vērā, ka nav redzams, kāda būs situācijas attīstība, arī mūsu patēriņš pieaugs. Šobrīd slimnīca ir nodrošinājusies aptuveni mēneša patēriņam, mēs esam centušies visu, ko mēs esam varējuši šobrīd. Mums ir mēnesis, un mēs uzturam arī mēneša krājumus,” norāda RAKUS Aptiekas nodaļas vadītājs Rolands Karvonens.

Aizsardzības ministrijā, kuras atbildība ir šie iepirkumi un valsts rezerves veidošana, stāsta, ka patlaban rezerve ir diviem mēnešiem un nevajadzētu rasties situācijai, ka kāda no slimnīcām paliktu bez aizsarglīdzekļiem. Un pagājušās nedēļas beigās izsludināts jauns iepirkums.

“Mēs ceram, ka decembrī mēs varēsim papildināt šos krājumus. Ja arī kādai no slimnīcām aptrūksies krājumu un nebūs iespējams nopirkt, neredzu problēmu, ka mēs sāksim izsniegt no esošajiem krājumiem. Mūsu noliktavās pirmās kategorijas sejas maksas ir pieci miljoni un arī pārējām kategorijām ir līdzīgi. Tā kā es cerētu, ka mēs varētu nodrošināt šo apgādi līdz brīdim, kad tiek noslēgti jaunie iepirkumi,” saka Aizsardzības ministrijas valsts sekretārs Jānis Garisons.

Latvijas slimnīcām ik nedēļu ir nepieciešami vairāk nekā 600 000 ķirurģisko masku un 200 000 respiratoru. Pandēmijas sākumā vienīgais piegādātājs visai Eiropai ar lielām ražošanas jaudām bija Ķīna. Loģistikas problēmu dēļ daudzviet Eiropā, arī Latvijā, bija traucētas piegādes. Tagad tādu nebūšot. Taču esot jārēķinās, ka epidēmijas vilnis ir pieaudzis visā Eiropā, līdz ar to pilnīgi izslēgt kavēšanos nevar.

4 komentāri