Covid-19 krīze: arvien vairāk muzeju ver durvis apmeklētājiem

Pievienot komentāru

Durvis apmeklētājiem ver arvien vairāk muzeju. Šodien – Starptautiskajā Muzeju dienā – pēc aptuveni divu mēnešu pārtraukuma viesus gatavs uzņemt arī Džūkstes Pasaku muzejs.

Tā mājvieta ir vēsturiskā Lancenieku skolas ēka Tukuma novadā, kur dzīvojis un strādājis skolotājs un rakstnieks, par pasaku tēvu dēvētais Ansis Lerhis-Puškaitis. Kā stāsta muzeja vadītāja, darbinieki, kuri turpināja strādāt arī laikā, kad apmeklētājiem muzejs bija slēgts, ir gandarīti, ka tas beidzot atvērts publikai.

“Esam noilgojušies. Mums jau bija tā, ka jau pagājušonedēļ, kad pateica, kad ir jau atvērti lielveikali, citi muzeji, bibliotēkas, mums jau zvanīja, vai mēs neesam atvērti,” norāda Džūkstes Pasaku muzeja vadītāja Dita Silava.

Kopš pagājušās nedēļas muzeji darbu pakāpeniski ir atsākuši, ar katru dienu atvērto muzeju kļūst vairāk. Muzeju biedrības apkopotā informācija liecina, ka rīt durvis no jauna vērs vēl vismaz 17 muzeji. Tas nozīmē, ka apmeklētājiem būs atvērta aptuveni puse no visiem Latvijas muzejiem.