Covid-19 konstatēts vienam Onkoloģijas centra mediķim un pacientam

Pievienot komentāru
Covid-19 konstatēts vienam Onkoloģijas centra mediķim un pacientam
EDIJS PĀLENS, LETA

Veicot plaša mēroga koronavīrusa izraisītās slimības Covid-19 testēšanu Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcā (RAKUS), konstatēta viena Latvijas Onkoloģijas centra (LOC) darbinieka un pacienta saslimšana ar Covid-19, informēja slimnīcas pārstāve Ilga Namniece.

References laboratorijā veikto analīžu rezultāti apliecināja, ka no kopskaitā 413 darbiniekiem vienam šis tests bija pozitīvs. Tomēr infekcija nav konstatēta ārstam, kas ikdienā ārstē, konsultē un komunicē ar pacientiem, bet gan slimnīcas darbiniekam, kas nav mediķis.

Lasi vēl: Ārkārtējā situācija Latvijā pagarināta līdz 12. maijam

Testēti tika arī visi pacienti, kas šobrīd ārstējas LOC. Analīžu paraugi tika paņemti 314 pacientiem, no kuriem viens izrādījās Covid-19 pozitīvs. Šis pacients saņēma nepieciešamo ārstēšanu un viņa slimības gaita šobrīd norit bez izmaiņām. Konkrētais pacients patlaban jau ir mājās.

Vienlaikus paredzams, ka LOC Endokrinoloģijas un Pulmonoloģijas nodaļas, kuras pēc kāda Covid-19 pozitīva patversmes “Zilais krusts” iemītnieka ārstēšanas tika slēgtas, neatsāks savu darbu tuvāko divu nedēļu laikā, vēstīja slimnīcas pārstāve, norādot, ka vispirms ir nepieciešams sagaidīt, kamēr nodaļu personāls atgriezīsies no karantīnas.

Namniece informēja, ka aptuveni 100 RAKUS darbinieki patlaban atrodas karantīnā, no tiem 62 ir saistīti ar Covid-19 pozitīva “Zilais krusts” iemītnieka ārstēšanos.

Patlaban karantīnā esošie ārsti varēs atsākt savu darbu tikai pēc 14 dienām, turklāt viņiem būs jāveic divi pārbaudes testi, lai apliecinātu, ka viņi nav saslimuši ar Covid-19.

Visi analīžu paraugi tika savākti trīs dienu laikā un testēšanas process tika pilnībā pabeigts līdz ar visu analīžu atbilžu saņemšanu – pirmdien.

Austrumu slimnīcas valdes priekšsēdētājs Imants Paeglītis, skaidrojot notikušo, norādīja, ka “virsuzdevums ir nepieļaut Covid-19 infekcijas iekļūšanu un izplatīšanos slimnīcas stacionāros”. “Tādēļ svarīgi rīkoties – identificēt un veikt visas nepieciešamās darbības, lai pasargātu pacientus un mediķus un joprojām nodrošinātu medicīnisko palīdzību un ārstēšanu,” uzsver Paeglītis.

Savukārt Austrumu slimnīcas valdes loceklis Aleksejs Višņakovs informēja, ka, neskatoties uz pieejamo cilvēkresursu sarukumu, onkoloģiskie pacienti arī turpmāk saņems visu nepieciešamo medicīnisko palīdzību.

Austrumu slimnīcas Infekciju uzraudzības dienesta vadītājs Māris Liepiņš apliecināja, ka ārstniecības iestādes darbinieki lieto individuālos aizsardzības līdzekļus atbilstoši potenciālajai vīrusa apdraudējuma pakāpei, kas pasargā no inficēšanās, ja notiek saskarsme ar Covid-19 pozitīvu pacientu.

Jau ziņots, ka LOC bija ārstējies viens no patversmes “Zilais krusts” klientiem, kurš inficējies ar Covid-19. Konkrētais pacients slimnīcā ārstējis kādu citu kaiti, vēl pirms tapa zināms par Covid-19 uzliesmojumu patversmē. Viņam nav bijuši nekādi slimības simptomi un Covid-19 analīzes veiktas tikai pēc publiskajā telpā izskanējušās informācijas.