Covid-19 konstatēšana darbiniekam neapturēs pakalpojumu sniegšanu Bērnu slimnīcā

Pievienot komentāru
Covid-19 konstatēšana darbiniekam neapturēs pakalpojumu sniegšanu Bērnu slimnīcā
IEVA ČĪKA, LETA

Covid-19 konstatēšana Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas (BKUS) darbiniekam nekādā veidā neapturēs pakalpojumu sniegšanu iestādē, otrdienas preses konferencē pavēstīja BKUS valdes locekle ārstniecības jomā Zane Straume.

Slimnīcas valdes locekle informēja, ka darbinieks ir strādājis ārstniecības iestādes trešajā nodaļā, kā rezultātā tika veiktas darbības, par kurām iepriekš jau tika nolemts, kad tika izveidots specifisks dokuments, kurā tiek aprakstīta darbība šādos gadījumos.

Slimnīcā ir izveidots darbinieku saraksts, kuri ir bijuši saistīti ar minēto nodaļu attiecīgajā laikā, un vairākiem darbiniekiem ir noteikta karantīna. Patlaban tiek gaidīta informācija no Slimību kontroles un profilakses centra, kā rezultātā karantīnā esošo personu saraksts varētu mainīties atbilstoši centra lemtajam.

Lai gan vēl nav zināms pacienta inficēšanās cēlonis, slimnīcas pārstāve atzina, ka līdz šim ārstniecības iestādē ir ārstējušies Covid-19 pacienti. Atbilstoši Straumes paustajam, šo pacientu kopskaits ir bijis neliels un slimība noritējusi vieglā formā.

Uzzinot par šo gadījumu, attiecīgi tika brīdināti arī pacienti, tostarp tie, kuri ārstējas mājās.

Straume skaidroja, ka tie pacienti, kuri var turpināt ārstēšanos mājās, tika izrakstīti no slimnīcas, savukārt tie, kuriem nepieciešams palikt slimnīcā, tika pārvesti uz infekcijas nodaļu.

Tāpat slimnīcas pārstāve apstiprināja, ka ir paredzēts testēt visas personas, kuras ir strādājušas šajā nodaļā.

Vaicāta par potenciālu ārstniecības personāla saistību ar citām slimnīcām, Straume skaidroja, ka jau iepriekš tika uzrunāti visi šāda veida darbinieki un viņi tika mudināti izvēlēties strādāt primāri tikai vienā ārstniecības iestādē. Viņa norādīja, ka šis ir sarežģīts jautājums, bet slimnīcas vadība par to ir domājusi.

Jau ziņots, ka Bērnu slimnīcā otrdien konstatēts ar Covid-19 inficēts darbinieks.

Covid-19 pacienti iepriekš konstatēti arī Rīgas Austrumu klīniskajā universitātes slimnīcā un Paula Stradiņa klīniskajā universitātes slimnīcā, kā arī citās zemāka līmeņa ārstniecības iestādēs, tostarp arī reģionu slimnīcās.

Tikmēr pēdējās diennakts laikā Latvijā reģistrēti deviņi jauni Covid-19 pacienti, kamēr kopumā līdz šim valstī konstatēti 748 ar Covid-19 sasirgušie.