Covid-19 karte: pēdējā diennaktī Stopiņu novadā un Rīgā vienāds inficēto skaita pieaugums

Pievienot komentāru
Covid-19 karte: pēdējā diennaktī Stopiņu novadā un Rīgā vienāds inficēto skaita pieaugums
Attēlam ir ilustratīvs raksturs. (KASPARS KRAFTS, F64)

Pēdējā diennaktī Stopiņu novadā un Rīgā vienāds inficēto skaita pieaugums, proti, katrā teritorijā konstatēts pa četriem jaunatklātiem Covid-19 inficēšanās gadījumiem, liecina Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) apkopotie dati.

Tādējādi patlaban Rīgā reģistrēti 435 sasirgušie, kamēr Stopiņu novadā – 13.

Pieaugums konstatēts arī Salaspils novadā, kur aizvadītās diennakts laikā noteikti divi jauni Covid-19 inficētie, savukārt Limbažu un Smiltenes novadi tagad pārsnieguši piecu Covid-19 pacientu robežu, kas atbilstoši Datu aizsardzības regulai nozīmē, ka šajās pašvaldībās var atklāt precīzu ar Covid-19 saslimušo skaitu.

Pašreiz Limbažu novadā reģistrēti septiņi sasirgušie, bet Smiltenes – seši.

Līdz šim Covid-19 konstatēts 67 pašvaldībās, proti, Aizkraukles, Aizputes, Amatas, Alojas, Alūksnes, Alsungas, Ādažu, Babītes, Baldones, Bauskas, Beverīnas, Burtnieku, Carnikavas, Cēsu, Dagdas, Dobeles, Durbes, Engures, Garkalnes, Grobiņas, Iecavas, Jelgavas, Kocēnu, Krustpils, Kuldīgas, Ķeguma, Ķekavas, Lielvārdes, Limbažu, Mazsalacas, Mālpils, Mārupes, Mērsraga, Ogres, Olaines, Ozolnieku, Pārgaujas, Preiļu, Priekules, Priekuļu, Raunas, Rēzeknes, Ropažu, Rūjienas, Salacgrīvas, Salaspils, Saldus, Saulkrastu, Sējas, Siguldas, Skrīveru, Smiltenes, Stopiņu, Talsu, Tukuma, Valkas, Vecumnieku un Ventspils novados, kā arī lielajās pilsētās – Daugavpilī, Jelgavā, Jēkabpilī, Jūrmalā, Liepājā, Rēzeknē, Rīgā, Valmierā un Ventspilī.

Patlaban visvairāk inficēto reģistrēts tieši vecuma grupā no 30 līdz 39 gadiem, kur zināms par 172 sasirgušajiem, kamēr no 40 līdz 49 gadus vecu iedzīvotāju vidū, konstatējot trīs jaunus saslimšanas gadījumus, Covid-19 pacientu skaits sasniedzis 140.

Tikmēr vecuma grupā no 50 līdz 59 gadiem pēdējās diennakts laikā reģistrēti divi jauni saslimšanas gadījumi, tādējādi zināms par kopumā 134 saslimušajiem.

Divi jaunatklāti pacienti arī reģistrēti 60 līdz 69 gadus vecu iedzīvotāju vidū, kur Covid-19 pacientu kopskaits sasniedzis 100.

Aizvadītās diennakts laikā nav reģistrēti jauni saslimšanas gadījumi iedzīvotājiem vecumā virs 70 gadiem, savukārt gados jaunāku iedzīvotāju vidū, proti, to, kuru vecums nepārsniedz 19 gadus, reģistrēti septiņi sasirgušie.

Covid-19 intensitāte Latvijā kopumā patlaban ir 40,5 gadījumi uz 100 000.

Augstākā Covid-19 intensitāte novērota Stopiņu novadā, kur uz 100 000 iedzīvotāju reģistrēti 119,9 saslimušie. Otrajā vietā ierindojas Ozolnieku novads ar 100,3 sasirgušajiem, bet trešajā ar 93,5 inficētajiem – Garkalnes novads. Covid-19 intensitāte Rīgā ir 68,8 inficētie uz 100 000 iedzīvotājiem.

Jau ziņots, ka pēdējās diennakts laikā Latvijā veikti 1705 Covid-19 testi un reģistrēti 17 jauni saslimšanas gadījumi.

SPKC apkopotā informācija liecina, ka līdz šim kopumā Latvijā veikts 41 041 Covid-19 tests, no kuriem 778 bijuši pozitīvi. No slimības pagaidām izveseļojušies 133 cilvēki.

Pēdējās diennakts laikā slimnīcā ievietots viens pacients. Kopumā patlaban stacionārā ārstējas 40 ar jauno koronavīrusu sasirguši cilvēki, no kuriem 34 pacienti ir ar vidēji smagu, bet seši pacienti ar smagu slimības gaitu. Līdz šim no stacionāra izrakstīti 73 Covid-19 pacienti.