Covid-19 izplatība: saslimšana reģistrēta arī Burtnieku, Salacgrīvas un Alsungas novados

31 komentārs
Covid-19 izplatība: saslimšana reģistrēta arī Burtnieku, Salacgrīvas un Alsungas novados
LETA / INFOGRAM

Pēdējā diennaktī saslimšana ar Covid-19 reģistrēta arī Burtnieku, Salacgrīvas un Alsungas novados, līdz ar to kopumā saslimšana konstatēta 58 pašvaldībās, liecina Slimību kontroles un profilakses centra (SPKC) apkopotie statistikas dati.

No pagājušajā diennaktī konstatētajiem 23 Covid-19 saslimšanas gadījumiem vairāk nekā puse jeb 12 konstatēti Rīgā, tādējādi kopumā 336 Rīgas iedzīvotājiem ir apstiprināta saslimšana ar Covid-19.

Jūrmalā patlaban joprojām zināms par 30 inficētajiem, kamēr Jelgavā noteikts vēl viens Covid-19 pacients, tādējādi šajā pilsētā ir 22 reģistrēti saslimšanas gadījumi.

Līdz ar jaunajiem saslimšanas gadījumiem Covid-19 konstatēts Aizkraukles, Aizputes, Alojas, Alūksnes, Alsungas, Ādažu, Babītes, Baldones, Bauskas, Burtnieku, Carnikavas, Cēsu, Dagdas, Dobeles, Durbes, Engures, Garkalnes, Grobiņas, Iecavas, Jelgavas, Kocēnu, Krustpils, Kuldīgas, Ķeguma, Ķekavas, Limbažu, Mārupes, Mērsraga, Ogres, Olaines, Ozolnieku, Preiļu, Priekules, Raunas, Rēzeknes, Rūjienas, Salacgrīvas, Salaspils, Saldus, Sējas, Siguldas, Skrīveru, Smiltenes, Stopiņu, Talsu, Tukuma, Valkas, Vecumnieku un Ventspils novados, kā arī lielajās pilsētās – Daugavpilī, Jelgavā, Jēkabpilī, Jūrmalā, Liepājā, Rēzeknē, Rīgā, Valmierā un Ventspilī.

Kā ziņots, pēdējā diennaktī konstatēti 23 jauni Covid-19 saslimšanas gadījumi, līdz ar to slimība līdz šim valstī reģistrēta 612 cilvēkiem, liecina SPKC apkopotie dati. Aizvadītajā diennaktī veikti 1198 testi, kamēr kopš vīrusa parādīšanās kopumā veiktas jau 26 656 analīzes. Patlaban 35 pacienti ir stacionēti, tajā skaitā 32 ar vidēju slimības gaitu, bet trīs – ar smagu slimības gaitu.

Kā vēstīts, ministru kabinets otrdien lēma pagarināt Covid-19 pandēmijas dēļ Latvijā izsludināto ārkārtējo situāciju līdz 12.maijam.

Veselības ministrija atgādina, ka ārkārtējās situācijas laikā ciemošanās nav atļauta, un tas attiecas arī uz svētku laiku. Patlaban drošākais veids, kā pasargāt savus tuviniekus, īpaši seniorus, ir ciemiņu neuzņemšana un nedošanās ciemos. Pat, ja tas nozīmē atcelt vismīļākās vecmāmiņas satikšanu, ministrija aicina sargāt sev tuvo cilvēku veselību un šādas tikšanās atcelt.

Kā skaidro ministrijas pārstāvji, patlaban ir aizliegti jebkādi privāti pasākumi, ja tajos piedalās tie, kas nedzīvo kopā. Tas nozīmē, ka svinības vai ciemošanās pie radiem, draugiem, vecvecākiem, pasēdēšana dārzā ar kaimiņiem, svešu bērnu pieskatīšana vai jebkādi citi privāti satikšanās pasākumi, tostarp Lieldienu svinēšana, kuros iesaistīti cilvēki, kas nedzīvo kopā, ir aizliegti.