Covid-19 izplatība pieaug visās Baltijas valstīs

2 komentāri
Covid-19 izplatība pieaug visās Baltijas valstīs
ZUMAPRESSS / SCANPIX

Pēdējā laikā visās Baltijas valstīs novērots Covid-19 kopējās saslimstības pieaugums, ceturtdien akcentēja Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) Infekcijas slimību riska analīzes un profilakses departamenta direktors Jurijs Perevoščikovs.

Toties pašreizējie dati liecina, ka Covid-19 saslimstība Latvijā ir divas reizes zemāka nekā Lietuvā un Igaunijā, vēstīja epidemiologs.

Tikmēr arī visā Eiropā kopumā tiek novērots saslimstības pieaugums – pagājušajās septiņās dienās tika reģistrēti 70 000 saslimšanas gadījumi. Salīdzinot šos datus ar iepriekšējām septiņām dienām, novērojams 22% pieaugums.

Starptautiskie dati, epidemiologa ieskatā, izskatās nedaudz optimistiskāk – neturpinās saslimstības pieauguma tendence – tā zināmā mērā ir apstājusies.

Kā ziņots, Lietuvā pagājušajā diennaktī inficēšanās ar Covid-19 apstiprināta 24 cilvēkiem, ceturtdien paziņojusi kaimiņvalsts Veselības ministrija.

Līdz ar to Lietuvā inficēšanās ar šo vīrusu konstatēta kopumā 2171 cilvēkam, kamēr 1656 sasirgušajiem apstiprināta izveseļošanās.

Tikmēr Igaunijā aizvadītajā diennaktī inficēšanās ar jauno koronavīrusu atklāta 11 cilvēkiem, liecina Igaunijas Veselības departamenta apkopotie dati. Tādējādi apstiprināto inficēšanās gadījumu skaits Igaunijā sasniedzis 2124.