Covid-19 izplatība: aptuveni puse no sestdien konstatējamām saslimšanām reģistrēta Rīgā

15 komentāri
Covid-19 izplatība: aptuveni puse no sestdien konstatējamām saslimšanām reģistrēta Rīgā
DMITRIJS SUĻŽICS, F64

Aptuveni puse no sestdien konstatētajām saslimšanām ar Covid-19 reģistrēta Rīgā, liecina Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) apkopotā informācija.

No deviņiem pozitīvajiem Covid-19 testiem pieci bijuši glavsapilsētā, pa vienam – Daugavpilī un Cēsu novadā, savukārt vēl divi gadījumi notikuši pašvaldībās, kur Covid-19 saslimšanas gadījumu skaits nepārsniedz piecas un  kur SPKC nenorāda konkrētu saslimušo skaitu.

Aizvadītajā diennaktī Covid-19 skarto pašvaldību loks palicis nemainīgs. Līdz ar to saslimšana ar Covid-19 tagad reģistrēta 74 pašvaldībās, proti, Aizkraukles, Aizputes, Amatas, Alojas, Alūksnes, Alsungas, Ādažu, Babītes, Baldones, Bauskas, Beverīnas, Burtnieku, Carnikavas, Cēsu, Dagdas, Daugavpils, Dobeles, Durbes, Engures, Garkalnes, Grobiņas, Iecavas, Ikšķiles Jelgavas, Kārsavas, Kocēnu, Kokneses, Krustpils, Kuldīgas, Ķeguma, Ķekavas, Lielvārdes, Limbažu, Mazsalacas, Mālpils, Mārupes, Mērsraga, Neretas, Ogres, Olaines, Ozolnieku, Pārgaujas, Preiļu, Priekules, Priekuļu, Raunas, Rēzeknes, Riebiņu, Ropažu, Rūjienas, Salacgrīvas, Salaspils, Saldus, Saulkrastu, Sējas, Siguldas, Skrīveru, Skrundas, Smiltenes, Stopiņu, Talsu, Tukuma, Valkas, Vecumnieku un Ventspils novados, kā arī lielajās pilsētās – Daugavpilī, Jelgavā, Jēkabpilī, Jūrmalā, Liepājā, Rēzeknē, Rīgā, Valmierā un Ventspilī.

Aizvadītajā diennaktī teju puse jeb četri saslimšanas ar Covid-19 gadījumi konstatēti iedzīvotājiem, kuri ir vecumā no 60 līdz 69 gadiem. Pa diviem saslimšanas gadījumiem fiksēti iedzīvotājiem, kuru vecums ir 10-19 gadi, kā arī vairāk nekā 70 gadi. Vēl viens Covid-19 pacients ir vecuma grupā no 30 līdz 39 gadiem.

Jau ziņots, ka, veicot pārbaudes 1021 cilvēkam, aizvadītajā diennaktī koronavīrusa slimības Covid-19 tests bijis pozitīvs deviņiem iedzīvotājiem. Līdz šim Latvijā kopumā veikti 76 592 Covid-19 izmeklējumi, slimību konstatējot kopumā 939 cilvēkiem.

Līdz šim no slimības atveseļojušās 464 personas, savukārt 18 cilvēki, kuriem bija konstatēta Covid-19, miruši.

Pēdējās diennakts laikā stacionēts viens pacients ar Covid-19. Līdz ar to kopumā stacionāros ārstējas 30 pacienti: 28 pacienti ar vidēji smagu, kā arī divi pacienti ir ar smagu slimības gaitu.

Saskaņā ar Nacionālā veselības dienesta datiem kopumā no stacionāra izrakstīti 111 pacienti.