Covid-19 incidents Rīgas 71. vidusskolā: direktoram draud atbrīvošana no amata

3 komentāri

Ja pārbaudes laikā atklāsies, ka ir pieļauti epidemioloģiskās drošības noteikumu pārkāpumi, tiks lemts par Rīgas 71. vidusskolas direktora Andreja Rižikova atbilstību ieņemamajam amatam, šodien preses konferencē teica Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamenta direktors Māris Krastiņš.

Viņš informēja, ka pašlaik notiek faktu pārbaude un, ja apstiprināsies pārkāpumi, tiks lemts par direktora sodīšanu.

Lai gan pašlaik vēl notiekot faktu iegūšana un pārbaude, pēc sākotnējās informācijas, Rižikovs pirms skolēnu brīvdienām 14. oktobrī vadīja stundu septītajā klasē.

Viņš sajutās slikti un vērsās pie ārsta. Nākamajās dienās viņš strādāja attālināti, bet vēlāk viņam bija darba nespēja. 21. oktobrī skolas direktoram tika apstiprināts Covid-19.

Turklāt, iespējams, Rižikovs, pirms vērsās pie ārsta, bija gājis uz skolu ar slimības simptomiem.

Pašlaik esot zināms, ka Covid-19 esot konstatēts desmit šīs skolas skolotājiem un darbiniekiem. Savukārt bērnus tas nav skāris, jo bija skolēnu brīvdienas. Septītās klases šobrīd mācoties attālināti.

Kā skaidroja Krastiņš, šajā situācijā ir runa par divām atbildības jomām – viena attiecas uz labu darba organizāciju, bet otra skar epidemioloģisko drošību.

Šobrīd esot skaidrs, ka iestādes vadītājs, kuram būtu bijis jārāda piemērs kolektīvam ar savu atbildīgo rīcību, bija rīkojies pretēji, un tas rada šaubas par iestādes vadītāja kompetencēm, piebilda Krastiņš.

Rīgas mērs Mārtiņš Staķis (APP) šodien preses konferencē pateicās visiem skolu vadītājiem un darbiniekiem, kuri godprātīgi izturas pret notiekošo un ievēro visas drošības normas. Tādas esot lielākā daļa skolu.

Viņš pauda nožēlu, ka tādas nav visas skolas. Staķis uzsvēra, ka pret šādiem gadījumiem Rīgas domē būs “nulles tolerance”.

Viņš novēlēja visiem skolotājiem, kuri ir saslimuši ar Covid-19, ātru izveseļošanos.

Kā iepriekš ziņoja Latvijas Televīzija (LTV) Rīgas 71.vidusskolas direktors Rižikovs esot slims devies uz darbu, iespējams, izraisot Covid-19 uzliesmojumu skolā.

Departamenta mājaslapā pieejamā informācija liecina, ka skolā tiek īstenota speciālās pamatizglītības programma izglītojamajiem ar garīgās attīstības traucējumiem, kustību traucējumiem u.c.

Ar skolas direktoru Rižikovu aģentūrai LETA sazināties neizdevās.

3 komentāri