Covid-19 Gulbenē: pēc Valsts darba inspekcijas darbinieces saslimšanas darbs notiek attālināti

1 komentārs
Covid-19 Gulbenē: pēc Valsts darba inspekcijas darbinieces saslimšanas darbs notiek attālināti
ULDIS ĀBOLIŅŠ, TV3 ZIŅAS

Pēc tam, kad saslimšana ar Covid-19 konstatēta kādai darbiniecei, uz attālinātu darba režīmu pārgājis Vidzemes reģionālās Valsts darba inspekcijas (VDI) Gulbenes sektors, apliecināja VDI pārstāve Nellija Tomsone.

Viņa akcentēja, ka ne inficētajai darbiniecei, ne arī kolēģiem, kas atzīti par viņas kontaktpersonām, nav bijis kontakta ar inspekcijas klientiem. Taču visi kolēģi, kas ir kontaktējušies ar pašu darbinieci, ir apzināti un atrodas pašizolācijā.

Piesardzības nolūkos viss sektors pašlaik strādā attālināti. Pagaidām plānots, ka šāds darba režīms turpināsies līdz 9. augustam, taču iespējamas arī izmaiņas.

Gadījumos, ka Gulbenes sektora apkalpojamajā teritorijā būs nepieciešama VDI darbinieku palīdzība, tiks iesaistīti kolēģi no Valmieras sektora vai citām struktūrvienībām, apliecināja Tomsone.

Tomsone klāstīja, ka saskaņā ar speciālistu norādījumiem ir dezinficētas gan telpas, gan dienesta automašīnas. Tāpat tiek veikti Covid-19 testi kontaktpersonām.

Pašlaik arī VDI Cēsu un Alūksnes klientu apkalpošanas centros apmeklētāju klātienes pieņemšana nenotiek, jo to nodrošina darbinieki no Gulbenes. Konsultācijas un papildu informāciju pagaidām var saņemt telefoniski.

Jau vēstīts, ka no šodienas Covid-19 dēļ Gulbenes novadā klātienes apmeklējumiem vismaz uz divām nedēļām slēgtas pašvaldības iestādes, izņemot bērnudārza dežūrgrupas, paredz Gulbenes novada domes priekšsēdētāja Normunda Audziša (ZZS) otrdien izdotais rīkojums.

Šāds rīkojums izdots, ņemot vērā ar Covid-19 inficējušos skaita pieaugumu Gulbenes novadā. Rīkojumā no šodienas līdz 12. augustam noteikti stingrāki ierobežojumi slimības izplatības ierobežošanai Gulbenes novadā.

Lēmums pieņemts, pamatojoties uz 27. jūlijā sasaukto Gulbenes sadarbības teritorijas civilās aizsardzības komisijas sanāksmi un Slimību profilakses un kontroles centra epidemiologu rekomendācijām par turpmāko rīcību.

Gulbenes novadā saslimstība ar Covid-19 pirmo reizi tika konstatēta 22. jūlijā.

Slimību profilakses un kontroles centrs trešdien informēja, ka aizvadītajā diennaktī atklāti vēl divi ar saslimšanas gadījumiem Gulbenē saistīti Covid-19 slimnieki. Turpinot epidemioloģisko izmeklēšanu Gulbenē, epidemiologiem ir izdevies noskaidrot visu saslimušo epidemioloģisko saikni un avotu, norādīja SPKC.

Vairāk par tematu – TV3 Ziņu sižetā