Covid-19: daudzdzīvokļu ēkai ar 48 iedzīvotājiem Stopiņu novadā noteikta karantīna

Savukārt Stopiņu novadā veselam daudzdzīvokļu namam noteikta karantīna. Divi tā iemītnieki saslimuši ar Covid un tagad arī visi gandrīz 50 kaimiņi atzīti par kontaktpersonām. Turpmākās divas nedēļas neviens no ēkas neizies.

Atpakaļ uz rakstu

20 komentāri

 • de jure

  de jure

  Nosauciet KONKRĒTU LV ŠOBRĪD SPĒKĀ ESOŠU JURIDISKU AKTU uz kura PAMATA tas atļautu Stopiņu pašvaldībai nodarboties ar šo "patvaļu"!!!
 • Es Pats

  Es Pats

  Bet labākais ka maznodrošinātajiem paiku piegādās, kas lābk situēti izēdīs ledusskapī un tad mirs no bada ja vīruss nepaņems
 • Arnis Ulmanis

  Arnis Ulmanis

  Šodien ir 1.04 Teorētiski visi saslimušie līdz 28.03 ir veseli. Ja no 612 saslimušajiem LV uz 10.04 atņem 305 saslimušos līdz 28.03 sanāk, ka valstī ir tikai par diviem saslimušajiem vairāk, kā pirms 14 dienām. Ļoti dīvains ir fakts, ka publicē cik ir saslimuši kopumā. Man personīgi intresē cik vēl ir slimo!
 • Maija Vīksne

  Maija Vīksne

  reāli tagad zināms, ka apsargā Zilo krustu un Stopiņos šo māju, bet kas notiek ar pārējo sasirgušo dzīves vietām?, kas - viņi dzīvo viensētās? vai ir bez noteiktas dzīvesvietas? vai..... ?
 • Viktors
 • Domas , pārdomas
  +11 +11 0

  Domas , pārdomas

  Katru dienu sabiedriskā transportā atrodas attiecīgi daudz cilvēku un tie ir tūkstoši , bet neviens neaptur sabiedriskā transporta kustību , lai Ierobežotu infekcijas izplatību ! Arī veikali nav slēgti ! Jā , to ir grūti izdarīt un tapēc arī Neviena Veselības ministrija pat nemēģina to darīt , bet faktiski braukšana sabiedriskā transportā ir viena no lielākām , iespējamām vīrusa pārnešanas situācijām !!! Daudzdzīvokļu ēkās ir problēmas ar iespējamiem slimniekiem , bet tās ir jārisina ar saprāta palīdzību , mevis ar trulu un pārspīlētu darbību ! Iedomāsimies situāciju - Saslimst viens iedzīvotājs piecstāvu , vai vairāk stāvu namā . Namā dzīvo vismaz 100 cilvēku ! Cik namu ir Rīgā , to varam nojaust . Katrā trešā dzīvoklī ir suns , kurš jāved ārā pasataigā , kaut vai mājas tuvumā ! Ievieš karantīnu un tagad visi iedzīvotāji tiek pakļauti divu nedēļu izolācijai . Mediķi skraida pa dzīvokļiem veicot testus un tie ir ne tikai finanšu līdzekļi , bet arī Tiešs risks Paātrinātai infekcijas izplatībai tieši Tur , kur to vajadzētu Piebremzēt !!! Divas nedēļas 100 nama iedzīvotāji pakļauti izolācijai un pēc vienas dienas , visi nama iedzīvotāji var turpināt brīvu dzīvi - Bet ! , Saslimst nākamais nama iemītnieks un tā līdz visi nama iemītnieki izslimos slimību ? Tagad ik pēc divām nedēļām dadzdzīvokļu nama iedzīvotāji tiks izolēti uz divām nedēļā un varbūt gada garumā ?!!! Uzlieciet karantīnu dzīvokļiem , kur ir slimnieki , bet Nevajag ierobežot visu slimnieku apdzīvoto ēku iedzīvotājus ! Sliktākā gadījumā vajag izveidot ap karantīna ēkām teritoriju , kur šo namu cilvēki var vismaz iziet svaigā gaisā un , kaut vai naktī izvest savus dzīvniekus nokārtoties !!! Transports pilns ar cilvēkiem un kā tad būs ar tiem pasažieriem , kuri braukusi uz darbu septītā tramvajā , kura izrādīsies ir bijis vīrusa slimnieks un cik tādu gadījumu , kad to nevar konstatēt ? Labi , tos ar Rīgas kartēm dabūs rokā , bet tie , kuri brauks ar pirktu biļeti , vai pa Zaķi ?! Ierobežojumiem ir jābūt Samērīgiem it īpaši tad , ja Pārējās svarīgās lietās mēs esam pavisam pretājās nostādņu pozīcijās ! Nekad nevajag pārspīlēt !
 • #

  #

  A kā rīkoties, ja uz daudzdzīvokļu namu braukā visādi nezināmie itkā pie zīlnieces?! Saukt policiju katru reizi? Saprotu 1 persona braukā un atved nepieciešamās preces, bet braukā te visādi!!
 • Xx

  Xx

  Ja jau tiktu ņemtas analīzes visiem kuri vēlas tās nodot,Latvijā būtu cita statistika.Cilvēks aiziet nodot analīzes,gatavs maksāt,bet viņam pasaka,vai tad naudu nav kur likt?Pataupiet nebaltām dienām.Analīzes netiek paņemtas,vai tas ir normāli?Simptomi visi ir!Tā tiek aplipināti pārējie.Un tad tik Latvija var lielīties,kā nabags ar pīrāgu,mums ir vismazāk saslimušo utt.
 • Zina

  Zina

  Pag. Facebook Veselības ministrija publicēja, ka karantīnas laikā drīkst iet pastaigāties. Vairs neko nesaprotu.
  • ...

   ...

   Pašizolācijas laikā drīkst pastaigāties, bet karantīnas nē.
   • Zina

    Zina

    Palasat facebook publicēto. Tur rakstīts, ka drīkst!!! Bet nedrīkst apmeklēt publiskas vietas.
   • Zina

    Zina

    Tur pie sadaļas: “vai var iet ārā pastaigāties?” Atbilde no Veselības ministrijas publicētā: “Jā, tikai ieturot 2m distanci no citiem.”

    Tātad tur iet pret pašu publicēto. Tos cilvēkus nevar tā iestrostot.
  • Ilze

   Ilze

   Pašizolācijas laikā drīkst pastaigāties, bet karantīnas laikā nedrīkst iziet no mājas!
   • Zina
   • Inga

    Inga

    Jā, arī lasīju VM publicēto, kur teikts, ka karantīnas laikā var iziet no mājas, bet jāievēro 2m distanci. Kas atšķir no citiem, nedrīkst doties uz publiskām vietām, t.i. - pa mežu pastaigāties drīkst. Tad te ir pretrunas ar veselības ministrijā teikto?
  • Vii

   Vii

   Nevis karantīnas bet ārkārtas situācijas laikā. Arī pašizolācijā lailam varētu, ja nekontaktē ne ar vienu. Bet šeit ir karantīna. Karantīna un pašizolācija nav viens un tas pats.
   Ja arī LV noteiks karantīnu kā citviet, tad visas pastaigas būs jāaizmirst, maksimums reizi nedēļā uz pašu mājai tuvāko veikalu, viens no ģimenes, ar apliecinājumu kur dodas. Karantīna un pastaigas nav savienojami. ;)
   • Inga

    Inga

    Izlasiet Veselības ministrijas ielikto materiālu, kur atsevišķi rakstīts, kā rīkoties, ja ir pašizolācijā vai karantīnā, vai saslimis! Tur ir teikts, ka karantīnas laikā drīkst iziet no mājas tieši tāpat kā tad, ja ir pašizolācija. Atšķirība tajā, ka karantīnas laikā nedrīkst apmeklēt publiskas vietas, bet pašizolēts drīkst aiziet līdz veikalam. Vispirms izlasiet faktus un tad komentējat!
  • Seko līdzi
   • Inga

    Inga

    Citēju no VM publicētā materiāla:

    “Karantīna” - Saslimušā kontaktpersonām- drīkst iet pastaigāties, ievērojot 2 m distanci. Vai drīkst apmeklēt veikalu? Nē.

    “Pašizolācija“- Atbraukušajam no ārzemēm. Vai drīkst iet pastaigāties? - Jā, ievērojot 2 m distanci.
    Vai drīkst apmeklēt veikalu - Jā, ja nav citu risinājumu - uzliekot sejas masku un ievērojot 2m distanci.

    “Stingra izolācija mājās” - ar COVID saslimušajiem. Vai drīkst iet pastaigāties? Nē. Vai drīkst apmeklēt veikalu? Nē.

    Vienīgais secinājums, ko varu izdarīt - varbūt visa tā māja saslimusi? 😄
 • Andris Zeltins

  Andris Zeltins

  Pozitīvais fakts ir tāds, ka viņi tagad visi drīkst atrasties kopā! 🥚🐇

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!