Covid-19: daudzdzīvokļu ēkai ar 48 iedzīvotājiem Stopiņu novadā noteikta karantīna

20 komentāri
Covid-19: daudzdzīvokļu ēkai ar 48 iedzīvotājiem Stopiņu novadā noteikta karantīna
EDIJS PĀLENS, LETA

Savukārt Stopiņu novadā veselam daudzdzīvokļu namam noteikta karantīna. Divi tā iemītnieki saslimuši ar Covid un tagad arī visi gandrīz 50 kaimiņi atzīti par kontaktpersonām. Turpmākās divas nedēļas neviens no ēkas neizies.

Šobrīd daudzdzīvokļu nams Ulbrokā ir norobežots ar lentēm un, ņemot vērā, ka ēkā ir koplietošanas telpas, kopumā 48 nama iedzīvotāji ir atzīti par kontaktpersonām. Līdz ar to neviens no viņiem līdz pat 20. aprīlim nedrīkstēs ēku pamest.

Saslimusī ir kāda medicīnas darbiniece, kura vēlāk inficējusi arī savu dzīvesbiedru. Abi slimnieki tagad nogādāti Latvijas Infektoloģijas centrā. Taču karantīnā turpmākās divas nedēļas jāpavada vēl 48 nama iedzīvotājiem. Namā mīt arī cilvēki riska grupās, tādēļ daļai no karantīnā esošajiem jau veiktas Covid-19 analīzes.

“Mēs vakar esam arī pasūtījuši un veikuši laboratorijā analīzes 25 tuvākajām kontaktpersonām, arī radiniekam, kas dzīvo ceturtajā stāvā. Visas šīs analīzes, šodien ir atnākuši rezultāti, ir negatīvas. Tātad tad tagad ir jāpavada 14 dienas karantīnā, jānovēro sava veselība. Ir iesniegta visa informācija šiem iedzīvotājiem, kur jāvēršas, ja veselība pasliktinās, kad pie ģimenes ārsta, kad uz citiem tālruņiem jāzvana,” saka Stopiņu novada domes priekšsēdētāja Vita Paulāne (“Reģionu alianse”).

Lai nodrošinātu, ka visi nama iemītnieki ievēro karantīnu, kopš vakardienas diennakts režīmā ēku apsargā arī policija.

Karantīnā nonākusī ēka pieder pašvaldībai. Atsevišķi nama dzīvokļi tiek izīrēti, bet daļa ir piešķirti personām ar trūcīgā vai maznodrošinātā statusu. Tādēļ pašvaldībai šobrīd jārūpējas ne tikai par drošību, bet arī nama iedzīvotājiem.

“Sociālais dienests ir sazinājies ar trūcīgām, maznodrošinātām personām par pārtikas nepieciešamību, šodien arī tika aizvestas pārtikas pakas. Šodien arī devāmies iepirkt higiēnas līdzekļus mazākiem bērniem, kas tur ir, zīdaiņi, kam pamperi nepieciešami, dažādas citas lietas. Visi jautājumi, kas ir ar viņu pamatvajadzībām, risināmi caur sociālo dienestu,” teic Paulāne.

Pašvaldība arī norāda, ja abi saslimušie no infektoloģijas centra tiks izrakstīti, taču joprojām būs Covid-19 pozitīvi, lai neapdraudētu citus, uz karantīnas laiku dome tiem ierādīs pagaidu mājvietu.