Covid‑19: aizdomās par vakcinācijas sertifikātu viltošanu Rīgas reģionā aizturētas četras personas

2 komentāri
Covid‑19: aizdomās par vakcinācijas sertifikātu viltošanu Rīgas reģionā aizturētas četras personas
ĢIRTS OZOLIŅŠ, F64

Turpinot mērķtiecīgu darbu saistībā ar fiktīvas vakcinācijas vai vakcinācijas sertifikātu pret Covid-19 atklāšanu un, balstoties uz iepriekš saņemtu informāciju, šonedēļ policija Rīgas reģionā aizdomās par Covid-19 vakcinācijas sertifikātu viltošanu aizturējušas četras personas, tostarp ģimenes ārste, informēja Valsts policijā.

Šonedēļ, 19.oktobrī, VP Rīgas reģiona pārvaldes Kriminālpolicijas pārvaldes 3.biroja darbinieki aizdomās par vakcinācijas sertifikātu pret Covid-19 viltošanu personu grupā aizturēja četras – 1972.gadā, 1961.gadā, 1956.gadā un 1953.gadā dzimušas – sievietes. Visas aizturētās ir medicīnas iestādes darbinieces, viena no viņām – ģimenes ārste.

Lasi vēl – Par viltota Covid-19 drošības sertifikāta iegādi varētu draudēt pat cietumsods

Tāpat veiktas septiņas kratīšanas dažādās vietās Rīgas reģionā, tai skaitā arī ģimenes ārsta praksē. Kratīšanās izņemti nepatiesas ziņas saturoši apliecinājumi par vakcinācijas saņemšanu, noziedzīgi iegūti naudas līdzekļi un citi izmeklēšanai nozīmīgi priekšmeti.

Policijā izmeklēšanā ieguvusi pierādījumus, kas ļauj uzskatīt, ka faktiski neveicot vakcināciju pret Covid-19, tika ievadīti nepatiesi dati automatizētajā datu apstrādes sistēmā par it kā notikušiem vakcinācijas faktiem. Vairākas personas šādi ir ieguvušas vakcinācijas sertifikātu, par to samaksājot 400 eiro.

Pašlaik trīs personām ir noteikts aizdomās turēto statuss un piemēroti ar brīvības atņemšanu nesaistīti drošības līdzekļi. Savukārt vienai personai noteikts personas, pret kuru uzsākts kriminālprocess, statuss.

Par notikušo ir sākts kriminālprocess par prettiesiska labumu pieprasīšanu un pieņemšanu personu grupā pēc iepriekšējas vienošanās, par automatizētas datu apstrādes sistēmas darbības traucēšanu un nelikumīgu rīcību ar šajā sistēmā iekļauto informāciju mantkārīgā nolūkā, kā arī par dokumentu viltošanu personu grupā pēc iepriekšējas vienošanās, mantkārīgā nolūkā.

Izmeklēšana kriminālprocesā turpinās un tās interesēs pašlaik plašākus komentārus VP nesniedz.

Policija atkārtoti aicina personas, kurām ir informācija par vakcinācijas fakta falsificēšanu, ziņot policijai. Tāpat pašas personas, kuras ir iesaistījušās šādās darbībās, policija aicina pašām labprātīgi pieteikties policijā un sadarboties ar izmeklētājiem. Atkarībā no konkrētas situācijas, ja personas aktīvi sadarbojas, palīdz atklāt šādus smagus noziegumus, tiks izvērtēta likumā paredzētā iespēja atbrīvot šādas personas no kriminālatbildības.

Tāpat VP atgādina, ka neviena persona netiek uzskatīta par vainīgu, kamēr tās vaina noziedzīga nodarījuma izdarīšanā netiek pierādīta likumā noteiktajā kārtībā.

Jau ziņots, ka saistībā ar iespējamu fiktīvu vakcināciju pret Covid-19 VP lietvedībā ir gandrīz 20 kriminālprocesi, ceturtdien žurnālistiem pastāstīja Valsts policijas priekšnieks Armands Ruks.

Ruks teica, ka policijas lietvedībā ir “tuvu pie diviem desmitiem” kriminālprocesu, turklāt teju katru dienu ierosināto lietu skaits mainās. Pirms vairākām dienām policijas izmeklēšanā bija 15 kriminālprocesi.

Patlaban vairāki desmiti Covid-19 sertifikātu ir anulēti, tomēr šajos kriminālprocesos ir daudz epizožu, klientu, un rūpalā iesaistītie darbojušies grupā. Tāpat tiesas nopietni piegājušas šai problēmai un pēc policijas ierosinājuma vairākos gadījumos kā drošības līdzekli piemērojušas apcietinājumu.

2 komentāri