Citskovskis: Covid-19 pandēmija parādījusi, ka var vairāk efektivizēt darbu valsts pārvaldē un mazināt izdevumus

2 komentāri
Citskovskis: Covid-19 pandēmija parādījusi, ka var vairāk efektivizēt darbu valsts pārvaldē un mazināt izdevumus
Foto: f64

Covid-19 pandēmija ar attālināto darbu parādījusi, ka valsts pārvaldē var vairāk efektivizēt tās darbu, tādējādi mazinot izdevumus, šorīt intervijā TV3 raidījumam “900 sekundes” sacīja Valsts kancelejas direktors Jānis Citskovskis.

Viņš atzina, ka vasara ir laiks, kad katra valsts institūcija var veikt aprēķinus un pārskatīt savu darbību, bet jau tagad var apgalvot, ka attālinātais darbs ir ļāvis paskatīties uz vairākām niansēm, kas ļautu efektivizēt darbu valsts pārvaldē.

“Šobrīd atsevišķās ministrijās attālināti strādā ap 90% darbinieku, piemēram, Veselības ministrija šajā jautājumā ir izteikts piemērs, jo tajā attālināti strādā 95% ierēdņu. Tas ļauj mums pieļaut, ka viena ceturtā daļa ierēdņu pilnīgi vai daļēji arī pēc pandēmijas varētu turpināt strādāt attālināti,” sacīja Citskovskis.

Konkrēti uz jautājumu, cik lielus ietaupījumus tas varētu veidot, Citskovskis konkrēti neatbildēja un piebilda, ka ir valsts institūcijas, kurās tās specifiskās darbības dēļ ir nepieciešams klātienes darbs. “Piemēram, Pilsonības un migrāciju lietu pārvalde arī pandēmijas laikā strādā klātienē, jo dokumentus nevar izsniegt attālināti. Taču darbs valsts pārvaldē tiek pārskatīts, vairāk uz rudeni zināsim konkrētu ietaupījuma apjomu,” piebilda Citskovskis.

Uz jautājumu, vai valsts pārvaldē ir daudz ierēdņu, kuri izvēlējušies nevakcinēties, un vai tie varēs turpināt darbu valsts institūcijās, Valsts kancelejas direktors atbildēja, ka attiecībā pret šiem darbiniekiem tiek izvēlēti divi virzieni. Pirmkārt, mēģināt pārliecināt tos par vakcīnas efektivitāti, kas balstīti uz zinātniskiem pētījumiem, otrkārt, tos stimulēt ar bonusiem, tādējādi pārliecinot spert šo svarīgo soli.

Tomēr viņš atzina, ka jau ir sākusies diskusija par tām profesijām valsts pārvaldē, kurām nākotnē varētu tikt ieviesta obligātā vakcinācija.

2 komentāri