Citadele Index: Latvijas uzņēmēji strādā ar biznesa plānu – lielākoties gan ”galvā”, ne uz papīra

Pievienot komentāru
Citadele Index: Latvijas uzņēmēji strādā ar biznesa plānu – lielākoties gan ”galvā”, ne uz papīra
FOTO: Flickr

Pēdējais Citadele Index pētījums atklāj, ka 54% uzņēmēju ir biznesa plāns 2016. gadam, tiesa, rakstveidā tas sagatavots vien 19% uzņēmumu, bet ”galvā” ir 35% uzņēmumu. Savukārt 46% nav izstrādāts biznesa plāns 2016. gadam. Visbiežāk biznesa plānu izstrādā ražošanas uzņēmumi, bet visretāk – būvnieki.

Jaunākais Citadele Index pētījums liecina, ka savu uzņēmējdarbību uz biznesa plānu visbiežāk balsta ražošanas uzņēmumi – tā atzina 65% šīs nozares uzņēmēju, tostarp rakstveidā tas sagatavots 27% nozares pārstāvju. Savukārt visretāk biznesa plānu izstrādā būvnieki – rakstveidā biznesa plāns ir vien 12% jomas uzņēmumu un ”galvā” 23%, bet vispār nav – 66% būvnieku.

Citadele Index pētījums apliecina, ka, jo lielāks ir uzņēmums, jo biežāk tam ir arī biznesa plāns. Lieliem uzņēmumiem ar darbinieku skaitu virs 250 darbiniekiem biznesa plāns ir gandrīz vienmēr – tāda nav vien 3% uzņēmumu. Uzņēmumos ar darbinieku skaitu no 50–249 biznesa plāna nav 12% uzņēmumu, bet uzņēmumos ar 10-49 darbiniekiem biznesa plāns nav izstrādāts 23% uzņēmumu. Savukārt maziem uzņēmumiem ar 1-9 darbiniekiem biznesa plāna nav 49% uzņēmumu.

Salīdzinoši biežāk biznesa plāns ir izstrādāts eksportējošiem uzņēmumiem – 66%, bet uz vietējo tirgu orientētiem uzņēmumiem biznesa plāns ir izstrādāts 51% uzņēmumu.