Cīrule sola VID darbiniekus atbrīvot tikai pēc rūpīga izvērtējuma

1 komentārs

Trīs valdošās partijas atbalsta Ilzes Cīrules kļūšanu par Valsts ieņēmumu dienesta ģenerāldirektori. Valdība plāno viņu amatā apstiprināt jau rīt. Viens no pirmajiem Cīrules uzdevumiem būs liela skaita amata vietu likvidēšana dienestā, bet kandidāte sola, ka par darbinieku atlaišanu lems tikai pēc rūpīga izvērtējuma un plāna izstrādāšanas.

Valsts ieņēmumu dienesta vadītājas amata kandidātes tikšanās ar valdošajām partijām šodien drīzāk atstāja formalitātes iespaidu. Partiju pārstāvji paļaujas uz konkursa komisijas lemto, ka tieši Ilze Cīrule ir piemērota pretendente valsts galvenā nodokļu iekasētāja postenim.

Kandidāte tikās ar katru no trim valdošajām partijām atsevišķi. Vispirms ar Nacionālo apvienību. “Cīrules kundze iepazīstināja mūs ar savām prioritātēm, kas saskan ar mūsu redzējumu, proti, reformu turpināšana Valsts ieņēmumu dienestā. Ja tā pat varētu teikt – domāšanas maiņa VID,” pēc tikšanās sacīja Nacionālās apvienības līdzpriekšsēdētājs Gaidis Bērziņš.

Arī Vienotības vadība pēc tikšanās ar kandidāti pauda viņai atbalstu. “Mēs vadāmies no tā, ka bija nopietna konkurence, tātad ir izvērtētas profesionālās īpašības, bet ir arī ļoti svarīgi, ka nekādas pelēkās zonas nav atklātas kandidāta darbībā,” uzsvēra Vienotības priekšsēdētājs Andris Piebalgs.

Kad kandidātei zaļo gaismu bija devusi arī premjera pārstāvētā Zaļo un zemnieku savienība, valdības vadītājs Māris Kučinskis pauda pārliecību, ka Cīrulei rīt būs atbalsts valdībā. Viņš pats apliecināja gatavību Cīruli atbalstīt nodokļu nemaksāšanas shēmu apkarošanā.

Atbildot uz jautājumu par pirmajiem veicamajiem darbiem, no privātā sektora nākošā Cīrule šodien Valsts ieņēmumu dienestu apzīmēja ar vārdu ”uzņēmums”. “Nekādi nepārtraucot uzņēmuma darbību, man būs iespēja fokusēties uz iepazīšanos ar cilvēkiem, uz galveno problēmu identifikāciju, varbūt vairāk fokusēšanos uz ēnu ekonomikas apkarošanu,” sacīja Cīrule.

Cīrule no iepriekšējās VID vadītājas Ināras Pētersones mantojusi Finanšu ministrijas uzdevumu likvidēt dienestā 500 amata vietas. Viņa gan sola, ka darbinieku atbrīvošana notiks tikai pēc rūpīga izvērtējuma.

Ilze Cīrule, VID ģenerāldirektora amata kandidāte:

Lai samazinātu darbinieku skaitu par šādu apmēru, ir jābūt ļoti precīzam, pamatotam plānam. Šajā brīdī tas ir uzdevums no Finanšu ministrijas, un es strādāšu, lai izvērtētu, vai un kā to ir iespējams realizēt.

Finanšu ministrijas parlamentārais sekretārs Edgars Putra šodien gan skaidroja, ka lielākā daļa no minētajām 500 darbavietām esot tukšās amata vietas, kas pastāv tikai ”uz papīra”, tāpēc atlaisto cilvēku skaits būšot krietni mazāks nekā izskanējušie 500.

Ņemot vērā partiju pozitīvo nostāju, var prognozēt, ka, visticamāk, rīt Valsts ieņēmumu dienestam atkal būs vadītāja pēc piecu mēnešu pārtraukuma.

TOP komentāri

  • ano
    0 0 0

    ano

    ko darīt tiem cilvēkiem, kas vismaz ir strādājuši 10 gadus un vienā jaukā dienā atlaidīs? Ko darīt ģimenei, ja no tā atkarīga finansējums? Šī valsts ir dauņu bars, nemaz arī nekaunos to teikts. Stulbeņi

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl