Cipule: NMPD katru izsaukumu uzlūko kā iespējamu Covid-19 saslimšanu

Pievienot komentāru
Cipule: NMPD katru izsaukumu uzlūko kā iespējamu Covid-19 saslimšanu
EVIJA TRIFANOVA, LETA

Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienests (NMPD) koronavīrusa izplatības laikā katru saņemto izsaukumu uzlūko kā iespējamu Covid-19 saslimšanu, tā šorīt TV3 raidījumā “900 sekundes” norādīja  dienesta direktore Liene Cipule.

Viņa sacīja, ka šobrīd ir arvien mazāka nozīme tam, vai cilvēks bijis ārzemēs, jo Covid-19 izplatība notiek arī Latvijas iekšienē, tāpēc “faktiski katru izsaukumu mēs pašlaik uzlūkojām kā iespējamu, kur pacientam varētu būt gan kāda saslimšana, piemēram, insults vai infarkts, gan arī to pavadīt Covid-19 saslimšana,” sacīja Cipule.

Cipule arī atzina, ka cilvēki ir sapratuši, ka analīžu paņemšana nav saistīta ar neatliekamās palīdzības sniegšanu, tādēļ arvien mazāk izmanto 113 tālruni, lai meklētu atbildes uz jautājumiem par Covid-19.

“Kopumā, jā, disciplīna noteikti ir uzlabojusies un cilvēki ir sapratuši, kas viņiem ir jāstāsta. Un mēs vienmēr uzdodam jautājumus par to, vai viņam ir arī saaukstēšanās simptomi pavadoši, ja, piemēram, varam šo noskaidrot, jo no tā ir atkarīgs, kādu aizsardzības līdzekli mēs lietosim izsaukumā,” norādīja NMPD direktore.

Tāpat dienesta vadītāja atklāja, ka šīs Lieldienas mediķiem bijušas mierīgākas nekā citus gadus. “Bija mazāk aktivitāšu ārā, ko cilvēki veica, varbūt ne tik aktīvi šūpojās. Un kopumā izsaukumu skaits nebija lielāks kā citās dienās šajā mēnesī,” sacīja Cipule.

Viņa gan norādīja, ka dienesta darbu apgrūtinājis darbs ar Covid-19 pacientiem. Un diezgan daudz izsaukumu bijis jāveic uz patversmēm vai vietām, kur pulcējušies bezpajumtnieki.

“Un mums bija pat jāpiesaista policija dažos gadījumos, jo viņi nevēlējās sadarboties ar dienestu, tā kā tas varbūt radīja problēmas,” norādīja Cipule.

Plašāka saruna ar Lieni Cipuli – šeit