Cipule: Cilvēkiem ir jābūt daudz vairāk informētiem, kas ir pūļa riski un kā tajos uzvesties

0 Komentāru
Cipule: Cilvēkiem ir jābūt daudz vairāk informētiem, kas ir pūļa riski un kā tajos uzvesties
IEVA LEINIŠA, LETA

Pēc simtgades svinībām Rīgā secinājumi par rīcību pūlī jāizdara ne tikai operatīvajiem dienestiem, bet arī pasākumu apmeklētājiem ir jābūt daudz vairāk informētiem, kas ir pūļa riski un kā tajos uzvesties, intervijā “900 sekundēm” apliecināja NMPD vadītāja Liene Cipule.

Neņemot vērā to, ka Rīga 18. novembrī bijusi pilna ļaužu, Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta (NMPD) dežūrās pasākumu norises vietās viss bijis mierīgi, slimnīcā nogādājot piecus cilvēkus.

Liene Cipule
NMPD vadītāja

Kas attiecas uz NMPD, tad no mūsu puses bija jānodrošina neatliekamās palīdzības sniegšanai nepieciešamie medicīnas resursi, un to mēs arī darījām. Man tiešām nav īsti kompetences komentēt kopumā pūļa organizēšanu vai cilvēku plūsmas organizēšanu, tomēr tas tika darīts. Un es varu apgalvot, ka mēs piedalījāmies šajos pasākumos, kas bija gatavošanās svētkiem. Neskatoties uz to, es domāju, noteikti būs vērtēšana, par to, cik lieli riski bija un vai tiešām mēs visu bijām paredzējuši.

Jau vēstīts, ka pēc uguns un gaismas šova 11. novembra krastmalā desmitiem tūkstošu cilvēku centās nokļūt savās dzīvesvietās, izmantojot sabiedrisko transportu, tostarp vilcienus. Tomēr Rīgas Centrālajā stacijā uz teju visiem peroniem esot valdījis haoss.

Saruna ar Lieni Cipuli

0 Komentāru