Cīņai pret Covid-19 sekām Ogres domes priekšsēdētājs Helmanis atsakās no piektdaļas algas

1 komentārs
Cīņai pret Covid-19 sekām Ogres domes priekšsēdētājs Helmanis atsakās no piektdaļas algas
EDIJS PĀLENS, LETA

Ogres novada domes priekšsēdētājs Egils Helmanis (VL-TB/LNNK) un viņa vietnieks Gints Sīviņš (VL-TB/LNNK) lūguši par 20% samazināt savu mēnešalgu ārkārtējās situācijas laikā, šos budžeta līdzekļus novirzot pašvaldības pasākumiem, lai mazinātu jaunā koronavīrusa izraisītās slimības Covid-19 izplatības sekas, informēja domē.

Pašvaldības pasākumiem ar Covid-19 izplatību saistītā valsts apdraudējuma un tā seku novēršanai un pārvarēšanai līdz šim jau ir piešķirti 250 000 eiro, tostarp 100 000 eiro no izdevumiem neparedzētiem gadījumiem un 150 000 eiro no skolēnu dziesmu un deju svētkiem paredzētā finansējuma.

Tomēr, izvērtējot iedzīvotāju vajadzības un iespēju nodrošināt pēc iespējas plašāku vajadzību apmierināšanu, tai skaitā pabalstu izmaksu personām, kas nonākušas krīzes situācijā saistībā ar Covid-19 izplatības ierobežošanu, pašvaldības budžetā nepieciešami lielāki papildu finanšu līdzekļi, secinājusi domes vadība. Tāpēc Helmanis un Sīviņš ir izteikuši lūgumu domei par 20% samazināt viņiem noteikto mēnešalgu turpmākos trīs mēnešus, šos finanšu līdzekļus novirzot Covid-19 pandēmijas seku mazināšanai.

“Daudzi novada iedzīvotāji atrodas krīzes situācijā, vēlamies solidarizēties ar šiem iedzīvotājiem, novirzot daļu sava atalgojuma krīzes seku likvidēšanai un viņu dzīves apstākļu uzlabošanai. Pasaulē ir daudz piemēru šādiem lēmumiem, manuprāt, tas ir ļoti pozitīvi. Mēs varēsim pārvarēt šo krīzi tikai tad, ja darbosimies kopā,” komentēja Helmanis.

Dome lēma noteikt Ogres novada pašvaldības domes priekšsēdētāja un viņa vietnieka mēnešalgu par 2020. gada aprīli, maiju un jūniju par 20% mazāku, nekā noteikts iepriekš. Domē aģentūru LETA informēja, ka Helmaņa alga līdz samazinājumam bijusi 2265 eiro, bet Sīviņam – 2045 eiro.

Jau ziņots, ka saistībā ar Covid-19 izplatības ierobežošanu Latvijā līdz 12. maijam ir izsludināta ārkārtējā situācija.