Komentāri
Cīņā pret teroristiem top reģistrs, kurā glabās detalizētus pasažieru datus
FOTO: LETA

Jau drīzumā Eiropas Savienības (ES) aviosabiedrības sāks glabāt visai detalizētus datus par pasažieriem, lai vajadzības gadījumā tos nodotu drošības iestādēm.

Lēmumu par īpaša reģistra veidošanu paātrinājušas bailes no teroraktiem. Paredzēts, ka šodien par to vienosies vairākas Eiropas institūcijas.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Ideja ieviest tā dēvēto “Pasažieru vārdu protokolēšanas sistēmu” nav jauna, bet iepriekš tā aizkavējās saistībā ar bažām par datu aizsardzību. Taču pēc Parīzē notikušajiem teroraktiem iecere tiek virzīta ar jaunu spēku.

Paredzēts, ka aviokompānijām būs jāuzglabā un pēc pirmā varas iestāžu pieprasījuma jānodod dati par to: kad, no kurienes un uz kurieni pasažieris lidojis, kā maksājis par biļeti vai viņam ir bijusi bagāža, kādu kontaktinformāciju atstājis.

Par to visu nākamā gada sākumā plānots lemt Eiropas Parlamentā. Iekšlietu ministrs Rihards Kozlovskis paudis Latvijas gatavību nākamā gada sākumā ieviest šo pasažieru datu reģistru.

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl