Cīņa pret naudas atmazgāšanu: Latvijā ieviesīs banku kontu reģistru

1 komentārs

Valsts iestādēm turpmāk būs pieeja informācijai, kurās kredītiestādēs iedzīvotāji ir atvēruši kontus.

To paredz Finanšu ministrijas izstrādātie grozījumi likumos, ko paredzēts pieņemt līdz ar valsts budžetu. Plānots izveidot privātpersonu kontu reģistru, ko administrētu Valsts ieņēmumu dienests. Reģistra datiem varēs piekļūt Noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizācijas novēršanas dienests, Ģenerālprokuratūra, Valsts ieņēmumu dienests, Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs, policija, zvērināti tiesu izpildītāji, zvērināti notāri, bāriņtiesas, tiesas un citas iestādes.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Finanšu ministrijas Finanšu sektora nodaļas vadītāja Aija Zitcere:

Primārais mērķis, kādēļ šāds kontu reģistrs ir izveidots – lai novērstu finanšu sistēmas izmantošanu noziedzīgiem mērķiem, vai konkrētāk – naudas atmazgāšanas novēršanai. Otrs mērķis ir veicināt nodokļu administrēšanu, nodokļu iekasēšanu, šis būs palīglīdzeklis VID.

Piekļūt reģistra informācijai varēs jau pašlaik likumā noteiktajā kārtībā, norāda Finanšu ministrijā. Ieguvums būšot tas, ka valsts iestādēm vairs nevajadzēs speciāli pieprasīt informāciju no bankām. Plānots, ka reģistrs sāks darboties jau nākamā gada 1. septembrī.

Video

TOP komentāri

  • esija
    0 0 0

    esija

    gribeju nolit naudinu,,a tur sedeja kaiminiene..,na,hui..visam pagastam par mani zinat..tagad censos ,,algu sanemt uz rokam,,un norekinaties skaidra...vares bankas samazinat vel darbinieku skaitu

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Viegli pagatavojams rudenīgs saldums! Baltās šokolādes un ķirbju trifeles

Viegli pagatavojams rudenīgs saldums! Baltās šokolādes un ķirbju trifeles

Kas gan var būt vēl spilgtāks rudens vēstnesis par ķirbi? Jā, rudens tik tiešām ir klāt, un ar ķirbju piedāvājumu problēmu nav. Anna Panna no ”Gatavo 3” komandas aicina izmantot šo šobrīd tik bieži sastopamo ogu baltās šokolādes un ķirbju trifeļu pagatavošanai, kas būs gards pārsteigums gan ģimenei, gan viesiem.

Lasi vēl