Cīņa par varu Rīgā. Parādās pirmie Ušakova konkurenti

4 komentāri
Cīņa par varu Rīgā. Parādās pirmie Ušakova konkurenti

Valdības partijas lemj par kandidātiem Rīgas mēra amatam. Vienotība un Nacionāla apvienība nominatus publiski vēl nenosauc, Zaļo un zemnieku savienība ir atklātāka. Piemēram, Latvijas Zemnieku savienība mēra amatam gatava piedāvāt līdz šim lielajā politikā mazpazīstamo, Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijas padomes locekli Gati Ābeli.

Dzintars: Rīgas atgūšana stratēģiski svarīgs uzdevums

Koalīcijas partiju sanāksmē panākta vienošanās, ka Zaļo un zemnieku savienība, Vienotība un Nacionālā apvienība saskaņos savas priekšvēlēšanu aktivitātes Rīgā. Proti, rīkos regulāras tikšanās, lems par kampaņu akcentiem. Pēc vēlēšanām šie trīs politiskie spēki gatavi strādāt koalīcijā.

“Šajā situācijā jau nav tāda klasiska konkurence starp partijām. Runa ir par Latvijas galvaspilsētas atgūšanu Latvijas sastāvā. Saskaņas centrs nav konkurents. Mūsu skatījumā tā ir nedraudzīgas kaimiņvalsts valdošās partijas filiāle un tas ir valstij stratēģiski svarīgs uzdevums atgūt kontroli pār savu galvaspilsētu,” uzsvēra Nacionālās apvienības līdzpriekšsēdētājs Raivis Dzintars.

Vienotība gribēja kopīgu sarakstu

Tomēr Vienotībā joprojām uzskata, ka tikai apvienojot spēkus un startējot kopējā sarakstā no troņa varēja gāzt Nila Ušakova un Andra Amerika tandēmu.

“Šo vēlēšanu galvenā intriga – cik cilvēku atnāks līdz vēlēšanu urnām. Cik cilvēkiem būs reāli par ko nobalsot. Ja būtu viens liels kopējais saraksts iepretim Saskaņas centram, tad šī izšķiršanās būtu daudz pievilcīgāka. Ja mēs ejam katrs savā sarakstā, tad to masveidības efektu ir daudz grūtāk sasniegt,” norāda Vienotības priekšsēdētāja vietnieks Edvards Smiltēns.

Zemnieku savienības kandidāts sola ekonomisku izrāvienu

Zaļo un zemnieku savienība ne tikai neatbalsta kopēju sarakstu, bet skeptiski vērtē arī ciešāku sadarbību pirms vēlēšanām, jo partijas savstarpēji konkurē. Teju vienīgais ko varot saskaņot, iztikt bez nomelnošanas kampaņām. Zaļzemnieki jau spriež par piemērotākiem kandidātiem uz Rīgas mēra posteni. Latvijas Zemnieku savienība gatava nominēt līdz šim lielajā politikā mazpazīstamo, Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijas padomes locekli Gati Ābeli.

“Šobrīd Rīgas dome strādā ar labu trijnieku. Ir ļoti daudzas lietas, kur var darīt vairāk. Ekonomika ir jāpārslēdz citā ātrumā,” izteicās iespējamais Rīgas mēra amata kandidāts Gatis Ābele.

Pašvaldību vēlēšanas kā iesildīšanās

Oficiāls lēmums par Ābeles nominēšanu vēl nav pieņemts. Zaļā partija piedāvā apspriešanai Edgara Tavara, Viestura Silenieka arī Askolda Kļaviņa kandidatūras. Vienotība par mēra kandidātiem vēl neesot lēmusi, bet Nacionālai apvienība esot vairāki kandidāti, kuri gan netiek atklāti.

”Nojaušot gaisotni šajos uzrunātajos sadarbības partneros, visi saprot, ka šajās vēlēšanās Ušakovs netiks gāzts. Pašvaldību vēlēšanas Rīgā ir pilnīgi normāla iespēja partijām iesildīties pirms Saeimas vēlēšanām. Paskatīties, kā veicas kaut kādiem jauniem cilvēkiem, kas tiek izvirzīti,” komentē politikas notikumu vērotājs Māris Zanders.

Pašvaldību vēlēšanas notiks nākamā gada jūnijā.

Video

4 komentāri