Komentāri

Daudzi iedzīvotāji Jaunā gada svinības nevar iedomāties bez uguņošanas. Kā vienmēr, vislielākais pieprasījums pēc pirotehnikas ir gada nogalē, un tāpēc kārtībsargi uzrauga, lai tirdzniecība noritētu saskaņā ar likumu.

Pirotehnikas veikaliem gada nogale ir pļaujas laiks. Pircēji te ierodas viens pēc otra un par iespēju sarīkot vietēja mēroga uguņošanu ir gatavi tērēt pat vairāk nekā simts eiro.

Pārdevēji neslēpj, ka pie raķetēm kāro tikt arī nepilngadīgie, bet likums stingri nosaka, ko viņi no plašā klāsta var iegādāties. Vairums pirotehnikas ir tāda, ko drīkst tirgot tikai pieaugušajiem – no 18 gadu vecuma.

Foto

Gatavojoties svētkiem, pirotehnikas veikalos klientu netrūkst. Vidējā summa, kas tiek tērēta Jaungada salūtam, svārstās no 30 līdz 50 eiro.

Kārtībsargi pirms svētkiem regulāri veic kontrolpirkumus, un šodien divos no tiem LNT Ziņas pārliecinājās, ka pirms 18 gadu sasniegšanas uguņošanu sarīkot neizdosies.

Rīgas Latgales iecirkņa inspektors apliecina, ka, salīdzinot ar laiku pirms pāris gadiem, cīnīties ar nelegāliem pirotehnikas tirgotājiem praktiski vairs nevajag.

Reidi tiek veikti vairākas reizes nedēļā, un sodi pārkāpuma gadījumā ir bargi, sasniedzot pat 700 eiro.

Video

Meksikas garšas! Tako ar dažādām salsām un vistu

Meksikas garšas! Tako ar dažādām salsām un vistu

Kad ārā ir tik karsti cik Meksikā, ir jāēd tako, un Linda no ”Gatavo 3” ir sagatavojusi tam recepti. Šis ēdiens būs lielisks ne tikai paša vēderam, bet arī atsvaidzinās tavu cienasta piedāvājumu viesiem ballītē.

Tele2 “Gudro māju” apskata un novērtē interjera dizainere Santa Meikulāne

Tele2 “Gudro māju” apskata un novērtē interjera dizainere Santa Meikulāne

Ik nedēļu Tele2 ”Gudrajā mājā” viesojas kāda savā profesijā panākumus guvusi persona. Šoreiz meža biezoknī Gustavu Terzenu apciemoja interjera dizainere, ”Amerikas Arhitektūras balvas 2017″ ieguvēja Santa Meikulāne. Dizainere uzskata, ka tehnoloģijas palīdz ērtāk apieties ar dažādām lietām, tāpēc labprāt apskatīja ”Gudro māju”, lai redzētu, ko no piedāvātajām funkcijām vēlētos iegādāties savai mājvietai.

Lasi vēl