Cilvēki uguņošanai ir gatavi tērēt simtiem eiro, bet – kā tiek kontrolēta nopērkamā pirotehnika?

Pievienot komentāru
Cilvēki uguņošanai ir gatavi tērēt simtiem eiro, bet – kā tiek kontrolēta nopērkamā pirotehnika?
FOTO: LETA

Daudzi iedzīvotāji Jaunā gada svinības nevar iedomāties bez uguņošanas. Kā vienmēr, vislielākais pieprasījums pēc pirotehnikas ir gada nogalē, un tāpēc kārtībsargi uzrauga, lai tirdzniecība noritētu saskaņā ar likumu.

Pirotehnikas veikaliem gada nogale ir pļaujas laiks. Pircēji te ierodas viens pēc otra un par iespēju sarīkot vietēja mēroga uguņošanu ir gatavi tērēt pat vairāk nekā simts eiro.

Pārdevēji neslēpj, ka pie raķetēm kāro tikt arī nepilngadīgie, bet likums stingri nosaka, ko viņi no plašā klāsta var iegādāties. Vairums pirotehnikas ir tāda, ko drīkst tirgot tikai pieaugušajiem – no 18 gadu vecuma.

Foto

Gatavojoties svētkiem, pirotehnikas veikalos klientu netrūkst. Vidējā summa, kas tiek tērēta Jaungada salūtam, svārstās no 30 līdz 50 eiro.

Kārtībsargi pirms svētkiem regulāri veic kontrolpirkumus, un šodien divos no tiem LNT Ziņas pārliecinājās, ka pirms 18 gadu sasniegšanas uguņošanu sarīkot neizdosies.

Rīgas Latgales iecirkņa inspektors apliecina, ka, salīdzinot ar laiku pirms pāris gadiem, cīnīties ar nelegāliem pirotehnikas tirgotājiem praktiski vairs nevajag.

Reidi tiek veikti vairākas reizes nedēļā, un sodi pārkāpuma gadījumā ir bargi, sasniedzot pat 700 eiro.

Video