“Cilvēki tikai tagad atceras par ziemu,” servisu darbinieki brīdina par rindām uz ziemas riepu nomaiņu

5 komentāri

Rīta laikapstākļi daudzus autovadītājus pārsteidza nesagatavotus, jo riepu servisi ir pārpildīti ar automašīnām, kam jānomaina riepas.

Servisa darbinieki TV3 Ziņām stāsta, ka “cilvēki tikai tagad atceras par ziemu”. Šoferiem rindā jāstāv vismaz pusotru stundu.

Ziemas riepu lietošana ir obligāta no 1. decembra līdz 1. martam, un šie datumi nav mainīti kopš normas ieviešanas. Satiksmes departamenta speciālisti aicina laikus veikt vasaras riepu nomaiņu uz ziemas riepām, lai, pasliktinoties laikapstākļiem, neapdraudētu savu un citu ceļu satiksmes dalībnieku drošību. Savukārt, lai neapdraudētu savu un citu satiksmes dalībnieku drošību, departaments aicina pārbaudīt savus transporta līdzekļus, to tehnisko stāvokli un atbilstību ziemas apstākļiem.

Tāpat autovadītājiem ieteicams ievērot lielāku braukšanas distanci un izvēlēties laikapstākļiem atbilstošu braukšanas ātrumu.

Trešdienas rītā lielākais apledojuma risks uz Latvijas ceļiem ir galvaspilsētā un tās apkārtnē, kā arī Kurzemē, liecina meteoroloģiskā informācija.

Autovadītājiem jāņem vērā, ka pie laika apstākļu maiņas, kad gaisa temperatūra paaugstinās, agrās rīta stundās uz brauktuves īsā laikā var veidoties satiksmei bīstams apledojums jeb tā sauktais melnais ledus. Šādos laika apstākļos melnais ledus visstraujāk veidojas īpaši uz brauktuvēm, kas atrodas ūdenstilpju un mežu tuvumā.

5 komentāri