Emigrējot uz ārzemēm, cilvēki pamet savus dzīvniekus

Komentāri

Emigrējot uz ārzemēm, cilvēki nereti atstāj savus dzīvniekus patversmēs. Šovasar notiekošo var dēvēt par “dzīvnieku atstāšanas bumu”, pauda Daugavpils dzīvnieku patversmes vadītāja Oksana Bondare.

Latgalē kopumā ir tikai trīs dzīvnieku patversmes, un šobrīd tās ir pārpildītas.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Daugavpils dzīvnieku patversmes vadītāja Oksana Bondare:

Reizi mēnesī ir vairāki gadījumi, kad cilvēki, braucot uz ārzemēm, pamet savus dzīvniekus. Vasaras sākumā bija kaut kāds bums, kaķus un suņus nesa ”kaudzēm”.

Vadot dzīvnieku patversmes, to darbiniekiem nereti nākas saskarties ar cilvēku īpašu cietsirdību. Bijuši gadījumi, kad cilvēki mežos atrod piesietus dzīvniekus, kuri izmisumā nodara sev pāri, ir saļimuši bezspēkā vai arī gājuši bojā bada nāvē.

Latvijā šobrīd darbojas 18 oficiālas dzīvnieku patversmes. Lielāka to daļa atrodas Rīgā, Zemgalē un Kurzemē.

Plašāk par dzīvnieku patversmēm Latgalē uzziniet LNT ”900 sekunžu” sižetā augstāk!

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl