Komentāri

Šogad TV3 Ziņās bija daudz stāstu, kas aizkustināja, lika izjust lepnumu, dažreiz – arī raisīja līdzjūtību. Gada beigās vēlamies vēlreiz atgādināt par šiem cilvēkiem!

Par uzņēmīgo Līvu, kas, spītējot aklumam, vēlējās kārtot eksāmenu kā citi bērni. Par māsām Dadzītēm, kuras nav zaudējušas dzīvesprieku un atrod aizvien jaunus veidus, kā izaicināt sevi. Par apbrīnojamo cilvēku līdzjūtību un gatavību palīdzēt, lai atrastu pazudušus bērnus. Par apbrīnojamo meiteni Džoannu, kas, par spīti smagajai slimībai, brauc apkārt pasaulei, lai iedvesmotu citus. Par audžumammu, kas ar visiem spēkiem cīnās, lai paturētu savu audžubērnu, kurš ieradies no Gambijas.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Uzņēmīgā Līva Paleja – neredzīga meitene pati nokārto visus eksāmenus

Pateicoties savam gribasspēkam un neatlaidībai, neredzīgā Līva Paleja, līdz ar citiem skolēniem, šogad kārtoja devītās klases centralizētos eksāmenus. Šī meitene ir īpaša, jo neizmantoja iespēju eksāmenus nekārtot, bet pat cīnījās, lai viņai šī iespēja būtu un meta izaicinājumu sev un visai izglītības sistēmai. Līvas vecāki neslēpa, cik ļoti lepojas un apbrīno savu vecāko meitu. Tas vispirms ir viņas pašas nopelns – apņēmība un neatlaidība, kas ļāvusi piedzīvot izlaiduma dienu, turklāt ar tik labām sekmēm, akcentē vecāki. Ko darīt tālāk? Līvai interešu ir vairāk nekā laika un iespēju tās īstenot. Viņa dzied, spēlē saksofonu, interesējas par valodām un zinātni, daudz lasa – pat tik daudz, ka aptrūkstas literatūras brailā, un nav šaubu, ka Līvai dzīvē viss izdosies!

Video

Neredzīga meitene, kura izaicinājusi visu Latviju: es eksāmenus gribēju kārtot pati!

Līdz ar citiem skolēniem pirmo reizi eksāmenus Latvijā nokārto arī neredzīgā Līva

Māsas Dadzītes – optimistiskās paralimpietes

Foto: Kristīne Žilde-Krēvica

Abas māsas iedvesmoja ar savu dzīvesprieku un lielajiem panākumiem, lai gan abas māsas piemeklējis līdzīgs liktens. Māsas Dadzītes vispirms palika bez mammas, bet pēc tam arī bez spējas staigāt. Daiga, kas Diānas avārijas brīdī ratiņkrēslā jau bija aizvadījusi 14 gadus un pie tā pieradusi, nespēja noticēt, ka vēsture atkārtojās. Māsai viņa teikusi, lai beidz ākstīties un ceļas augšā no gultas. Taču Diāna neākstījās.

Jau četrus gadus viņa nav staigājusi. Lai arī šoks vairs nebija tik liels kā Daigai un arī apkārtējie vairs tā “neblenza” kā 90. gados, ratiņkrēslu ieraugot, arī Diānai bija vajadzīgs laiks, lai aprastu dzīvot bez kājām.

Par spīti visam, abas nepārtraukti joko, ka koncertā vienmēr garantēta sēdvieta un vismaz kurpes tik ātri nenodilst. Diānai gan tā esot vislielākā problēma, jo vienmēr iepatīkas jaunas, bet vecās žēl mest ārā. Vācijas dzīvoklī viņai botēm esot atvēlēta pat vesela siena, bet startam Rio uzšūtas īpašas, ar Diānas vārdu un numuru uz papēžiem.

Foto

Māsas Dadzītes, kuras abas spēju staigāt zaudēja autoavārijās: ”Mums vismaz kurpes tik ātri nenodilst!”

Cilvēku saliedētība brīdī, kad jādodas meklēt pazudušus bērnus

Foto: Jānis Zvērs

Jūlija sākumā cilvēki satraukti sekoja līdzi divgadīgā Hugo meklēšanai. Puisēns, svētdienas vakarā, neviena nemanīts aizgāja no Agragciema kempinga, kur atpūtās kopā ar savu ģimeni. Deviņas stundas, noejot četrus kilometrus, viņš bija maldījies pa Engures novada mežiem. Hugo devās meklēt vairāk nekā 50 cilvēku, un pirmdienas rītā viņu sveiku un veselu atrada saldi guļam sūnās. Visa Latvija atviegloti uzelpoja, kad tika saņemta ziņa, ka divgadīgais Hugo atradies.

Lai neatkārtotos mazā Hugo pazušanas gadījums, vecākiem jābūt uzmanīgākiem, aicina likumsargi

Savukārt jūlija beigās pienāca satraucošas ziņas no Saulkrastiem. Rūdolfa meklēšanā iesaistījās simtiem brīvprātīgo, armijnieku un policistu. Ar sociālo tīklu un mediju starpniecību uz notikuma vietu nakti un dienu plūda simtiem cilvēku. Drīz vien vairs nebija kur apgriezties, veidojās sastrēgumi. Pīķa stundā tur bija ap 700 cilvēku. Gaisā dārdēja NBS helikoptera motors. Mazuli meklēja kā no zemes, tā gaisa. Ap desmitiem rītā ieradās trīs smagās mašīnas, kuru kravas nodalījumā sēdēja karavīri. Prieka vēsts par bērna atrašanu glābējus un visu valsti pāršalca pēcpusdienā. Bērnu atrada Latvijas Nacionālo bruņoto spēku vīri. Odu sakosts, nosalis, atrasts raudošs pie kāda koka – tāds izskatījās mazais Rūdolfs, par kuru satraucās visa Latvija. Satīts siltā pledā, apmulsušais mazulis tika iznests cauri mežam. Latvieši, krievi, jauni veci – visus labsirdīgos cilvēkus vienoja vēlme palīdzēt.

Emocionāls glābēja stāsts: ”Es personīgi solīju tēvam atrast Rūdolfu!” Skaties, kā notika vērienīgā meklēšana!

Džoanna piedzimusi bez rokām un kājām un vēl iedvesmo citus!

Jūnijā Latvijā ciemojas kāda īpaša viešņa. Tā ir iedvesmojošā un enerģijas pilnā cilvēktiesību aktīviste Džoanna Oriordana. Viņu mēdz dēvēt arī par cilvēku bez robežām.

Par spīti tam, ka piedzimusi bez rokām un kājām, viņa kļuvusi par atzītu motivācijas treneri.

Viesojoties daudzās valstīs, viņa cilvēkus ar īpašām vajadzībām aicina nepadoties. No viņas gan var mācieties arī tie fiziskie veselie, kuri gaužas par niekiem. 20 gadus vecā īriete Džoanna ir neparasta vairāku iemeslu dēļ. Acīmredzamākais – retas ģenētiskas slimības radītās sekas – meitene piedzimusi bez rokām un bez kājām. Taču, pārmijot ar viņu vien pāris vārdus, top skaidrs, ka daba nav palikusi parādā un Džoanna ir apveltīta ar asu prātu, apbrīnojamu mērķtiecību un enerģiju.

Video

Pusaudža no Gambijas sarežģītais dzīvesstāsts

Par septiņpadsmitgadīgo patvēruma meklētāju no Gambijas uzzinājām martā. Viņš bija ziedojis visu, pat zadzis un aizmucis no mājām, lai nokļūtu Latvijā. Rīgā Abduls ieradās likumīgi – ielūgumu viņam bija izsūtījusi futbola skola Metta, cerot, ka šādi tā tiks pie daudzsološa spēlētāja. Taču Abduls pāris nedēļas patrenējies, un jau pēc pāris nedēļām kļuva skaidrs, ka Mettas līmenim Abduls neatbilst. Viņš tagad mācās Vecpiebalgas vidusskolā, tomēr neatbilst bēgļa statusam, tāpēc viņam Latvija jāpamet – tā lēmusi Pilsonības un migrācijas lietu pārvalde, taču puiša audžumamma lēmumu pārsūdzējusi un gatava pat vajadzības gadījumā tiesāties.

Abdula audžumamma Daina Ziļeva ir kundze ar pieredzi kā nevienam. Viņa jau izaudzinājusi piecus savus un 16 audžubērnus. Tagad rūpējas par vēl sešiem bāreņiem, tostarp Abdulu.

Daina ir pārliecināta, ka ar valsts piešķirto juristu panāks, ka gambietim ļauj palikt viņas ģimenē. Pretējā gadījumā no valsts puses neesot bijis pareizi ne pusaudzim meklēt audžuģimeni, ne censties viņu iekārtot skolā.

Vecpiebalgā dzīvojošajam Gambijas bēglim tomēr būšot jādodas atpakaļ uz Āfriku

”Es ziedoju visu, lai tiktu līdz Latvijai,” stāsta patvēruma meklētājs no Gambijas

Meksikas garšas! Tako ar dažādām salsām un vistu

Meksikas garšas! Tako ar dažādām salsām un vistu

Kad ārā ir tik karsti cik Meksikā, ir jāēd tako, un Linda no ”Gatavo 3” ir sagatavojusi tam recepti. Šis ēdiens būs lielisks ne tikai paša vēderam, bet arī atsvaidzinās tavu cienasta piedāvājumu viesiem ballītē.

Tele2 “Gudro māju” apskata un novērtē interjera dizainere Santa Meikulāne

Tele2 “Gudro māju” apskata un novērtē interjera dizainere Santa Meikulāne

Ik nedēļu Tele2 ”Gudrajā mājā” viesojas kāda savā profesijā panākumus guvusi persona. Šoreiz meža biezoknī Gustavu Terzenu apciemoja interjera dizainere, ”Amerikas Arhitektūras balvas 2017″ ieguvēja Santa Meikulāne. Dizainere uzskata, ka tehnoloģijas palīdz ērtāk apieties ar dažādām lietām, tāpēc labprāt apskatīja ”Gudro māju”, lai redzētu, ko no piedāvātajām funkcijām vēlētos iegādāties savai mājvietai.

Lasi vēl