Cilvēki apsaukā reliģiju bez jebkādām zināšanām, uzskata Islāma Kultūras centra vadītājs

2 komentāri
Cilvēki apsaukā reliģiju bez jebkādām zināšanām, uzskata Islāma Kultūras centra vadītājs
FOTO: SCANPIX

Nepatika pret bēgļiem vēršas plašumā, jo Latvijas lielākajai daļai sabiedrības acis kļūst arvien lielākas arī bailēs no tā, kas viņi ir un kādu reliģiju pārstāv – visbiežāk noraidoša attieksme vērsta pret musulmaņiem un islāmu, kas saistās gan ar asiņainu terorismu, gan dīvainiem likumiem, par sievietēm, kam atvēlēta otrās šķiras loma, nemaz nerunājot.

Diskusijas par islāmu Latvijā saasinājis bēgļu jautājums. Divās demonstrācijās, kas Latvijā notika pret bēgļu uzņemšana, uz piketētāju plakātiem varēja redzēt nosvītrotas mošejas, saukļus pret šariata likumiem un bēgļu salīdzināšanu ar radikālā islāma teroristiem.

Bet pirms nedēļas tika apķēpāta Latvijas musulmaņu pulcēšanās vieta. Latvijas islāmticīgo kopiena pauž pārliecību, ka tieši pašlaik Latvijā attīstās islāmofobijas jeb aizspriedumi pret musulmaņiem.

Hamza Jānis Luciņš ir latvietis, kurš pieņēma islāmu pirms 16 gadiem. Viņš šogad ievelēts Latvijas lielākās musulmaņu kopienas – Islāma Kultūras centra – vadītāja amatā.

Hamza Jānis Luciņš

Islāms – tā ir padevība, paklausība vienam vienīgam Dievam. Islāms ir tā pati reliģija, ar ko atnāca visi pravieši. Pravietis Muhameds ir pēdējais no praviešiem, un Jēzus bija viens no Dieva praviešiem, un Mozus bija viens no Dieva praviešiem.

Jānis Luciņš norāda, ka islāmofobija ir bailes no islāma. Iemesls tam, ka cilvēki vienkārši nezina, kas ir islāms, bailes no nezināmā. ”Kaut vai komentāros internetā to var novērot, palasiet un paši spriediet. Cilvēki apsaukā reliģiju bez jebkādām zināšanām, runā dažādas muļķības, vaino reliģiju dažādās lietās,” piebilst Luciņš.

Interviju ar Islāma Kultūras centra vadītāju skaties LNT TOP 10 sagatavotajā sižetā!