“Čikāgas piecīšu” mūziķis ziedo savu honorāru par izpildīto dziesmu koncertā “Mīlestības vārdā. 18+”

19 komentāri
“Čikāgas piecīšu” mūziķis ziedo savu honorāru par izpildīto dziesmu koncertā “Mīlestības vārdā. 18+”
EDIJS PĀLENS, LETA

Sarīkojums ar nosaukumu ”Mīlestības vārdā. 18+” radīja rezonansi ne tikai saistībā ar dažu mākslinieku sniegumu, bet arī radās jautājumi par izmaksām. Koncerta kopējā tāme tuvojas teju ceturtdaļmiljonam eiro.

Reaģējot uz sacelto ažiotāžu par mākslinieku atalgojumu 19. novembra koncertā, “Čikāgas piecīšu” solists Armands Birkens savā “Facebook” lapā ierakstīja emocionālu vēstījumu un paziņoja, ka savu saņemto honorāru – 1017 eiro – noziedos.

Birkens norāda, ka uzstāties šajā koncertā viņam bija prieks un pagodinājums, bet to, kas nācis klajā pēc koncerta, viņš nekomentēšot un mīlestības vārdā ziedos saņemto naudu par izpildīto dziesmu.

Armands Birkens
“Čikāgas piecīšu” mūziķis

Biju patiesi priecīgs un pagodināts par aicinājumu dziedāt 19. novembra koncertā Rīgā! Bija prieks vispār būt Latvijā šajā vēsturiskajā laikā, kur nu vēl dziedāt! Par to, kas nācis klajā pēc koncerta, šobrīd nekomentēšu. Visi esam un būsim atbildīgi par savu rīcību. Pateicos kolēģiem, mūziķiem par labo sadarbību koncertā! Man tas ļoti gāja pie sirds. Esmu nolēmis noziedot savu honorāru par manis dziedāto dziesmu “Mūsu mīlestība” labdarībai Latvijā. To daru mīlestības vārdā. Savādāk nevaru.

Jau vēstījām, ka par Latvijas valsts simtgades svētku koncertu ”Mīlestības vārdā” autoratlīdzībās izmaksāti vairāk nekā 57 000 eiro. Mākslinieku honorāri atšķiras daudzkārtīgi. Piemēram, Jānis Šipkēvics, kurš bija arī koncerta producents, par kāpšanu uz skatuves sevi atalgoja ar 11 000 eiro, mūziķis Reinis Sējāns saņēma 6000. Renāra Kaupera honorārs bijis 1000, bet Jānis Jublats vispār koncertējis par velti.