Cik viegli Latvijā var reģistrēt gāzes pistoli?

Komentāri

Dullajos 90. gados, lai pasargātu sevi no reketieriem, vai vienkārši bažās par savu drošību, cilvēki sāka iegādāties pašaizsardzības ieročus, tostarp pērkot arī gāzes šaujamos. Tos savā īpašumā varēja iegūt katrs, kuram ir 18 gadu, taču tagad gan visi iegādātie ieroči policijā ir jāreģistrē. Cik viegli tas izdarāms, devās noskaidrot Bez Tabu!

Tagad visām personām, kas iegādājušās gāzes ieroci, tas ir jāreģistrē policijā. Likumsargu pārstāvji skaidro, ka to var izdarīt gan klātienē policijas iecirknī, gan internetā, izmantojot portālu Latvija.lv. Raidījums Bez Tabu vairākkārt mēģina to izdarīt elektroniski, taču rodas problēmas ar šo interneta vietni, un tas galu galā neizdodas.

Vēl kāda nianse – revolveri iespējams reģistrēt policijā tikai tad, ja uz tā atrodams sērijas numurs. Taču, izrādās, ka daudziem Latvijā lietotiem ieročiem tāds nepastāv. Tā neesot tiem ieročiem, kas iegādāti pirms daudziem gadiem, skaidro Ē. Kaufmanis.

Policijā skaidro, ka šādu numuru var iegūt, vēršoties firmās, kas piedāvā šādu pakalpojumu – izveidot sērijas numuru. Zvanot uz deviņiem policijas mājaslapā norādītiem kompāniju numuriem, raidījums Bez Tavu pārliecinājās, ka šādu pakalpojumu gatavs sniegt tikai viens uzņēmums.

Secinājums – gāzes ieroča reģistrācija dažos gadījumos var nebūt vienkāršs uzdevums!

Policija piedāvā arī alternatīvu – ieroci nodot likumsargiem iznīcināšanai.

Plašāk skaties video!

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl