Komentāri

Rīgas domes dienas kārtībā šobrīd vairs nav jautājums par dārgākām biļetēm ”nerīdziniekiem” – tā vietā Rīgas satiksmei tiek piešķirtas arvien jaunas dotācijas. Pieņemot grozījumus pašvaldības budžetā, deputāti šodien apstiprināja 10 miljonu eiro piešķiršanu Rīgas satiksmei. Tas palīdzēs saglabāt braukšanas biļešu cenas līdzšinējā līmenī.

Lēmums par 10 miljonu eiro piešķiršanu Rīgas satiksmei domes sēdē raisīja asas diskusijas. Opozīcija uzskata, ka līdzekļi tiek tērēti nelietderīgi, jo dotāciju apjoms ik gadu pieaug. Ja 2010. gadā Rīgas satiksme dotācijās saņēma 67 miljonus, tad šogad tie ir 100 miljoni eiro.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Domes vadība tikmēr skaidro, ka dotāciju pieaugums ir likumsakarīgs, jo daudzas iedzīvotāju grupas sabiedrisko transportu pilsētā izmanto bez maksas.

Pēc šodien apstiprinātajiem pašvaldības budžeta grozījumiem, budžeta deficīts Rīgā ir 7,5%, jeb 55,9 miljoni eiro. Sarukuši arī pašvaldības naudas līdzekļu atlikumi – 2010. gada beigās pašvaldības uzkrājums bija 119 miljoni eiro, šobrīd tie ir 65,4 miljoni eiro.

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl