Cik rīdziniekiem izmaksā atvieglotā braukšana un esošais tarifs?

0 Komentāru
Cik rīdziniekiem izmaksā atvieglotā braukšana un esošais tarifs?
FOTO: LETA

Rīgas domes dienas kārtībā šobrīd vairs nav jautājums par dārgākām biļetēm ”nerīdziniekiem” – tā vietā Rīgas satiksmei tiek piešķirtas arvien jaunas dotācijas. Pieņemot grozījumus pašvaldības budžetā, deputāti šodien apstiprināja 10 miljonu eiro piešķiršanu Rīgas satiksmei. Tas palīdzēs saglabāt braukšanas biļešu cenas līdzšinējā līmenī.

Lēmums par 10 miljonu eiro piešķiršanu Rīgas satiksmei domes sēdē raisīja asas diskusijas. Opozīcija uzskata, ka līdzekļi tiek tērēti nelietderīgi, jo dotāciju apjoms ik gadu pieaug. Ja 2010. gadā Rīgas satiksme dotācijās saņēma 67 miljonus, tad šogad tie ir 100 miljoni eiro.

Domes vadība tikmēr skaidro, ka dotāciju pieaugums ir likumsakarīgs, jo daudzas iedzīvotāju grupas sabiedrisko transportu pilsētā izmanto bez maksas.

Pēc šodien apstiprinātajiem pašvaldības budžeta grozījumiem, budžeta deficīts Rīgā ir 7,5%, jeb 55,9 miljoni eiro. Sarukuši arī pašvaldības naudas līdzekļu atlikumi – 2010. gada beigās pašvaldības uzkrājums bija 119 miljoni eiro, šobrīd tie ir 65,4 miljoni eiro.

0 Komentāru