Komentāri

Saņemot Latvijas pasi, baletdejotājs Mihails Barišņikovs bija ļoti aizkustināts un teica runu latviešu valodā, kurā nebija runājis vairāk nekā 50 gadu. Izcilajam māksliniekam uzdāvināja arī Latvijas karogu.

Barišņikovs savā runā atcerējās bērnību un sajūtas, kādas viņu pārņēma, saņemot piedāvājumu kļūt par Latvijas pilsoni. Viņš akcentēja, cik nozīmīgi viņam ir būt Latvijā nu jau kā savējam, nevis viesim. Baletdejotājs savā runā pateicās saviem klasesbiedriem, māksliniekiem, kas viņa dvēselē atstājuši dziļus nospiedumus.

 

Mihails Barišņikovs

Mihails Barišņikovs

Kad es saņēmu Latvijas Valsts uzaicinājumu pieņemt Latvijas pilsonību, mana sirds notrīsēja. Es nodomāju, cik gan lieliski būtu atgriezties bērnībā ne vairs kā cilvēkam no malas, bet kā savējam. Apmeklēt mātes kapu, godināt tos, ko mīlēju un cienīju, staigāt pa Jūrmalas smiltīm vai Vecrīgas bruģi. Rīga mani nostādīja uz kājām gan tiešā, gan tēlainā nozīmē, un par to esmu pateicīgs. Pateicos cilvēkiem, kas šeit dzīvojuši vai dzīvo. Pateicos visiem maniem pedagogiem, klasesbiedriem, lieliskajiem operas un baleta māksliniekiem, visiem māksliniekiem, kas atstājuši dziļus nospiedumus manā bērna dvēselē un atmiņās. Nekad neesmu to aizmirsis, noliecu galvu viņu visu priekšā.

 

 

Runu pasaulslavenais mākslinieks beidza ar Josifa Brodska dzejoli, kas viņam vienmēr saistījies ar Baltiju.

Foto

Kā ziņots, Saeima šorīt vienbalsīgi nolēma uzņemt Barišņikovu Latvijas pilsonībā par īpašiem nopelniem Latvijas labā, savukārt pēcpusdienā viņam pasniegta pilsoņa pase.

Lasi vēl