Cik daudz karavīru kaulu un bīstama cīņu mantojuma vēl slēpj Latvijas zeme? Bez Tabu svaigākie atradumi

3 komentāri
Cik daudz karavīru kaulu un bīstama cīņu mantojuma vēl slēpj Latvijas zeme? Bez Tabu svaigākie atradumi
Foto: Alberts Dinters

Deviņas stundas svaigā gaisā. Vairāk nekā desmit Otrā pasaules kara laikā izbūvētu bunkuru un vairāku simtu kvadrātmetru ierakumu atrakšana teicamā kompānijā, kur neviens neņem ļaunā pavilkšanu uz zoba un kur visiem ir kopēja interese.

Sestdienas filmēšanā Bez Tabu stāstām par to, ko vēl joprojām slēpj Latvijas zeme vietās, kur notikusi intensīva karadarbība. Alberts atzīst, ka ar šiem puišiem kopā būts ne reizi vien – gan privātā kārtā, gan filmējot sižetus. Tautā sauktie “melnie racēji”, kuri metru pa metram “pārķemmē” zemi ar metāla detektoriem cerībā, ka atradīs kādu kara relikviju. Bet šī reize atšķiras no citām, jo šoreiz ir piesaistīta pat smagā tehnika, traktors, lai rakšana veiktos raitāk. Pēc vietējo iedzīvotāju nostāstiem Zvārdes poligona virsotne, kur esam, kara laikā vismaz deviņas reizes gājusi no rokas rokā – no vācu armijas padomju un otrādi. Viens otrs pat stāsta, ka, bērns būdams, redzējis ierakumos simtiem kritušu un pamestu kareivju. Viņi arī ir meklētāju mērķis. Jo neviens no puišiem nekad, ja atrod, mežā neatstās nevienu kritušo karavīru. Vienalga, kurā pusē karojis. Jo tā ir cieņa pret viņu tuviniekiem, no kuriem daudzi nezina, kur viņu radinieks ir. Jo viņiem karš vēl nav beidzies, un nebeigsies līdz brīdim, kamēr karavīrs neatradīs pienācīgu atdusas vietu.

Gan Bez Tabu korespondents Alberts Dinters, gan pārējie puiši vēlas, lai Latvijā visiem karš būtu beidzies. Kā veicās šajā karavīru meklēšanas ekspedīcijā?

Skatieties jau šovakar TV3 raidījumā Bez Tabu plkst. 19.30!

Foto

3 komentāri