5 komentāri
Čigāne rosina uz Saeimas ēkas jumta novietot bišu stropus
FOTO: Flickr

Lai izceltu Latvijas videi draudzīgo attieksmi un digitālos risinājumus, Saeimas Eiropas lietu komisijas priekšsēdētāja Lolita Čigāne (V) lūgusi parlamenta Prezidiju atbalstīt divu līdz trīs bišu stropu izvietošanu uz Saeimas ēkas jumta.

Lai izceltu Latvijas videi draudzīgo attieksmi un digitālos risinājumus, Latvijas prezidentūras Eiropas Savienības (ES) Padomē Parlamentārās dimensijas laikā 2015. gada pavasarī iecerēts sākt ilgtermiņa projektu, kam pagaidām dots nosaukums Saeimas bišu drava.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Uz Saeimas nama Jēkaba ielā 11 jumta bišu stropus varētu izvietot ES parlamentu ekonomikas un digitālo lietu komiteju priekšsēdētāju sanāksmes laikā 19. aprīlī. Tos būtu iespējams aprīkot ar interneta pārraides kamerām, tāpat stropus iecerēts novietot uz digitālajiem interneta pārraides svariem. Interesenti tādējādi varētu aplūkot ikdienas Saeimas bišu dravas pienesuma un dravas palielināšanās dinamiku.

Plānots, ka ES parlamentu Savienības un Eiropas lietu komiteju konferences jeb COSAC plenārsēdē 2. jūnijā būtu iespējams novākt pirmo Saeimas bišu dravas ražu, kas simboliski saskanētu ar prezidentūras parlamentārās dimensijas noslēgumu.

Saeimas nams būs viena no retajām sabiedriskajām ēkām Latvijā un Eiropā, uz kuras novietoti bišu stropi. Saeimas bišu drava iecerēta kā ilglaicīgs projekts un ievāktais medus var arī tikt izmantots par Saeimas protokolāro dāvanu, norāda politiķe.

“Nereti Latviju pamatoti uzskata par vienu no zaļākajām un dabai draudzīgākajām valstīm ne tikai Eiropā, bet arī pasaulē,” pamatojot minēto ideju, vēstulē Prezidijam piebilda Čigāne.

Saeimas Prezidijs šodien nolēma neskatīt iesniegto priekšlikumu, jo par šo ideju vēl nepieciešams iegūt papildu informāciju, informēja Saeimas preses dienestā.

TOP komentāri

  • inguna
  • inguna
  • Ārprāts
    0 0 0

    Ārprāts

    Ko jūs tur pīpējat Saeimā? Rīgā tankus ieved, bet jūs par bitēm te domājat. Vai tad nav svarīgākas lietas jādara Saeimā? Nu vai tik Jums nav uz PCTVL jādodas Čigānes kundze, kā nekā tie ir "par bitēm" :D Un vispār man liekas ka ēdamas lietas nevar būt dāvinājums citām valstīm.

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

TOP produkti, ko iesaka eksperti matu kopšanai augustā!

TOP produkti, ko iesaka eksperti matu kopšanai augustā!

Vasara šogad Latvijā nav bijusi tā svelmainākā, taču tas nenozīmē, ka Taviem matiem nav nepieciešama īpaša – vasaras sezonas – kopšana. Galvasrota jāpasargā gan no ultravioletā starojuma, gan vēja ietekmes. Aplūko ekspertu ieteikumus – kādus produktus labāk izmantot, lai sasniegtu vislabāko rezultātu!

Lasi vēl