Cietums mājās: elektroniski uzrauga lielākoties mantisko noziegumu veicējus

Komentāri

Elektroniskajā uzraudzībā šobrīd sabiedrībā lielākoties ir mantisko noziegumu veicēji.

Valsts Probācijas dienesta vadītājs Mihails Papsujevičs atzīst, – plānots šādā veidā pirms termiņa uz brīvām kājām laist arī citas notiesāto grupas, iespējams, tostarp slepkavas.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Papsujevičs LNT Ziņām norāda, ka visbiežāk dienestam tiek uzdots jautājums, vai šādas sprādzes būtu lietojamas arī dzimumnoziedzniekiem.

Video

Izciest sodu mājas apstākļos ar elektroniskās uzraudzības sprādzi ap kājas potīti vēlējušies 180 cietumnieki. Izvērtējot drošības riskus sabiedrībai un iespēju atkārtot likumpārkāpumus, pirmstermiņa atbrīvošana no ieslodzījuma vietām tomēr piemērota tikai 47 personām.

Trīs ieslodzītie nonākuši atpakaļ cietumā, jo nav spējuši izturēt elektroniskās uzraudzības stingro režīmu. Pirmais pārkāpums visām trijām personām bija iziešana ārpus dzīvesvietas tajā laikā, kad bija jāatrodas dzīvesvietā.

Par šo un citiem tematiem plašāk – LNT Ziņās plkst. 20.00!

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl