Šonedēļ gaidāma neparasta dabas parādība – ieplūstot aukstajam gaisam, tvaikos jūra

0 Komentāru

Jaunais gads mūs šonedēļ pārsteigs ar interesantu dabas parādību – jūras tvaikošanu. Tā gaidāma ceturtdien, kad tā dēvēto jūras ”vārīšanos” izraisīs auksto gaisa masu pēkšņa ieplūšana virs Rīgas jūras līča.

Pašlaik Rīgas jūras līcī ūdens temperatūra ir no viena līdz trim grādiem, bet dziļāk līcī – ap plus pieciem, sešiem. Savukārt ceturtdien, ieplūstot aukstām gaisa masām, tieši virs Rīgas jūras līča, notiks tā sauktā ūdens tvaikošanās jeb ”vārīšanās”, kas ir visai rets process.

Laura Krūmiņa, sinoptiķe:

Piezemē temperatūra varētu būt -10.. -15 grādu, bet atmosfēras augstākajos slāņos – pat -20 grādu robežās, tieši virs līča teritorijas. Tad ir šis milzīgi lielais kontrasts, notiek tāda kā vārīšanās, ūdens iztvaiko, – uzreiz kondensējas aukstajā gaisā.

Līdz ar to, gan no jūras, gan citām ūdenstilpnēm celsies garaiņi. Tie, savukārt, ātri vien var pārvērsties sniegā, un papildināt šonedēļ uzsnigušo balto segu vēl biezāku.

Visticamāk, tvaikošanos savām acīm steigs vērot daudzi interesenti, taču cerības ieraudzīt jūru, kā burbuļojošu ūdens grāpi, ir visai maza. Visticamāk, jūra būs tīta biezā miglā, kas, savukārt, varētu radīt zināmas problēmas aviosatiksmē un kuģiem.

0 Komentāru