Ceturtajā daļā pārbaudīto maksātnespējas procesu eksperti atklājuši būtiskus pārkāpumus

2 komentāri
Ceturtajā daļā pārbaudīto maksātnespējas procesu eksperti atklājuši būtiskus pārkāpumus
Foto: Paula Čurkste, LETA

Ceturtdaļā pārbaudīto maksātnespējas procesu eksperti atklājuši pārkāpumus, un par to tiks informēta arī Ģenerālprokuratūra.

Lai noskaidrotu, cik pamatotas bijušas sabiedrības aizdomas par tiesnešu iespējamo korumpētību vairākos maksātnespējas procesos, eksperti pabeiguši vētīt 44 maksātnespējas procesu tiesvedības laikā no 2008. līdz 2014. gadiem.

12 gadījumos atklāti būtiski pārkāpumi, tostarp trīs tiesnešu pieņemtajos lēmumos ir aizdomas par nelikumīgu rīcību. Tiesneši, kas kļūdījušies, šobrīd turpina iztiesāt lietas, arī maksātnespējas jomā. Lai gan disciplinārlietu pret šiem tiesnešiem noilguma dēļ vairs nevar rosināt, tomēr Augstākās tiesas priekšsēdētājs atzina, ka šķēršļu kriminālprocesu rosināšanai neesot, tāpēc ziņojumu nosūtīts arī Ģenerālprokuratūrai, kurai šīs lietas varētu palīdzēt arī citos, jau sāktos kriminālprocesos.

“Saliekot kaut vai 40 lietas kopā, iespējams, izgaismojas arī kopsakarības vai kādreiz dēvējam par shēmām. Līdz ar to tur ir jēga, un tas nav obligāti konkrētu apsūdzību celšana, cita starpā, tai skaitā, tātad tas ir viņu profils, viņu lauciņš pārbaudīt, vai šāda nolēmuma esamība neizskaidrojamu iemeslu dēļ pretrunā ar jebkādiem likumiem, pretrunā ar judikatūru un visām citām lietām, vai tas gadījumā nav apstiprināts un pierādāms kā apzināta, nelikumīga, nolēmuma taisīšana,” norāda Augstākās tiesas priekšsēdētājs Ivars Bičkovičs.

2 komentāri