Četri no pieciem airBaltic apkalpes locekļiem ir atstādināti; pārējiem draud pat cietumsods

1 komentārs
Četri no pieciem airBaltic apkalpes locekļiem ir atstādināti; pārējiem draud pat cietumsods
FOTO: LETA

Nepatīkamā incidentā Norvēģijas galvaspilsētā Oslo iesaistīta Latvijas Nacionālā aviokompānija airBaltic. Teju visai tās apkalpei , tostarp abiem pilotiem konstatēts alkohola reibums.

Airbaltic lidmašīnai un apkalpei vajadzēja veikt tūrisma kompānijas Star tour čārterreisu no Oslo uz kūrortu Krētā. Taču īsi pirms pacelšanās reiss tika aizturēts, jo četriem no pieciem apkalpes locekļiem alkohola līmenis izelpā pārsniedzis pieļaujamās 0,2 promiles.

Savos iespaidos par neizdevušos atvaļinājuma sākumu, sociālajos tīklos, dalījies viens no pasažieriem Erlings Langelands. Viņš raksta – līdz tūrisma kompānija atrada jaunu apkalpi, pagāja vairākas stundas.

Kā ziņo raidsabiedrība NRK, iespējams, ziņas par apkalpi saņemtas no kāda viesnīcas darbinieka, kur apkalpe nakšņojusi. Alkohola klātbūtne vēl jāapstiprina laboratoriski. Ja tas notiks, apkalpei var draudēt pat cietumsods.

Airbaltic uz notikušo šodien reaģējusi, incidentā iesaistītos uz izmeklēšanas laiku atstādinot no pienākumu veikšanas.

Mēs rūpīgi izmeklēsim to situāciju, četri no pieciem locekļiem ir atstādināti no pienākumu pildīšanas. Un tad, kad izmeklēšana būs pabeigta, pieņemsim lēmumu vai nepieciešami papildus drošības soļi, vai pasākumi. Mēs atvainojamies Norvēģu pasažieriem, kuri bija plānojuši doties ceļojumā, bet aizkavējās, esam gandarīti, ka varējām piedāvāt rezerves apkalpi. Viņi tagad jau ir ceļā uz galamērķi, Krētu.

Savukārt, Norvēģijas tūrisma kompānijas Star tour pārstāvji Oslo vēl nav komentējuši, kā incidents varētu ietekmēt turpmāko sadarbību ar Airbaltic.