“Četras nopirktās balsis neietekmē vēlēšanu rezultātus!” Balsu pirkšana nemainīs vietu sadalījumu 12. Saeimā

2 komentāri

12. Saeimas vēlēšanu rezultāti netiks mainīti un balsu pirkšanas dēļ Saeimas mandāti netiks pārdalīti. Centrālā vēlēšanu komisija veikusi aprēķinus un secinājusi, ka balsu pirkšana par labu “Saskaņai” nav ietekmējusi vietu sadalījumu parlamentā.

Pirms trim gadiem notikušajās Saeimas vēlēšanās ar naudu un dzeramo spirtu ir uzpirkti četri vēlētāji, lai viņi nobalsotu par partijas “Saskaņa” sarakstu Latgales vēlēšanu apgabalā un izdarītu atzīmi “+” šā saraksta kandidātam Andrejam Elksniņam.

Latgales apgabaltiesa vainīgiem Anatolijam Sproģim un Fjodoram Martinovam piemēroja 260 stundu piespiedu darbu, tomēr šīs četras balsis neietekmē balsu sadalījumu starp politiskajiem spēkiem.

Arnis Cimdars
CVK priekšsēdētājs

Bija veikti aprēķini, un mēs konstatējām, ka šīs četras nopirktās balsis neietekmē vēlēšanu rezultātus, nolēmām Latgalē nepārdalīt rezultātus.

Iepriekšējos tiesas spriedumos bija pierādīta 66 vēlētāju balsu uzpirkšana par partijas “Vienotība” deputātu kandidātu sarakstu un deputāta kandidātu Dzintaru Zaķi. Arī tas nemainīja vietu skaitu parlamentā, taču Zaķis atkāpās no “Vienotības” Saeimas frakcijas vadītāja amata un apturēja arī darbību partijā, tomēr deputāta mandātu nenolika.

TOP komentāri

 • Sarežģītais Zvirbulēns
  0 0 0

  Sarežģītais Zvirbulēns

  4 par kuriem zin, manuprāt, ja kādu partiju pieķer uzpirkšanā, tā vispār būtu "jādiskvalificē"
 • s
  0 0 0

  s

  Kārtēja tiesvedibas operativitāte, labi vēl, ka nebija jau 13. vēlēšanas notikušas, pirms 12.tās šmuces novērtēja.

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl