Cēsīs gaidāms vērienīgs mākslas festivāls

Komentāri
Cēsīs gaidāms vērienīgs mākslas festivāls
Foto: f64

Pēc Dziesmu un deju svētkiem kultūras dzīve no Rīgas pārcēlusies uz Cēsīm. Tur pēc divām nedēļām sāksies ikgadējais mākslas festivāls.

Apmeklētājiem izvēle būs plaša – sākot no pārbaudītām vērtībām, piemēram, teātra un opermūzikas, līdz pat tādiem eksperimentiem kā kino mežā un 36 stundu ilga performance.

Cēsu mākslas festivāls vienmēr ir izcēlies ar drosmīgu pasākumu programmu un radošās komandas vēlmi eksperimentēt. Arī augstu uzstādītā latiņa aizvadīto 11 gadu garumā šogad liek soli spert vēl tālāk, izejot ārpus rāmjiem tik tālu, ka pašiem organizatoriem satraukumā kājas trīc.

Juris Žagars
Cēsu mākslas festivāla direktors

Mākslā principā nevar iestāties ar aukstiem nerviem. Ne tu vari radīt, ne tu vari arī viņu pārdot vai atdot tālāk, ja tam pieiet aukstasinīgi. Ir jābūt kaut kādai kaislībai uz to. Un kaislība neapšaubāmi paģēr kāju trīcēšanu, stresu, uztraukumu, neprogonozējamību. Katru gadu tas ir, un katru gadu es tā domāju – Žagar, tev tiešām to vajag?

Šogad lielāko satraukumu rada festivāla jaunums – 36 stundu ilgais priekšnesums un dzīvās skaņas instalācija ”Negaidītie avoti”, kurā piedalīsies daudzi mākslinieki.

Tāpat vērienīga solās būt vizuālās mākslas programma, kurā sastapsies spožas pašmāju un ārzemju zvaigznes.

“Pastāvīgā ekspozīcija, kas būs apskatāma līdz pat augusta beigām, ietvers amerikāņu avangarda mākslinieku Džeimsu Beningu, kuru uz Cēsīm mēs esam vēlējušies atvest jau vairākus gadus. Būs apskatāma arī mūsu pašu zīmētās animācijas pionieres, aizsācējas Rozes Stiebras īpaši veidota animācija un leļļu filmu izlase, tur būs dažādi autori,” atklāj Cēsu mākslas festivāla vizuālās mākslas izstādes kuratore Žanete Skarule.

Bet klasisko vērtību piekritējus priecēs teātra kritiķes Silvijas Radzobes izvēlētas četras izrādes, kā arī festivāla atklāšanas Lielkoncerts, kurš pirmo reizi no koncertzāles “Cēsis” sienām izies Cēsu pils parka estrādē. Šī koncerta īpašie viesi būs viena no spožākajām starptautiskajām latviešu operzvaigznēm Marina Rebeka un izcilais Karels Marks Šišons pie Latvijas Festivāla orķestra diriģenta pults.

Cēsu mākslas festivāls šogad notiek no 22. jūlija līdz 26. augustam.

Lasi vēl