Cēsīs Covid-19 izplatība konstatēta tikai izglītības iestādēs

1 komentārs
Cēsīs Covid-19 izplatība konstatēta tikai izglītības iestādēs
DMITRIJS SUĻŽICS, F64

Pēc tam, kad testēti trīs Cēsu izglītības iestāžu skolēni un darbinieki, kā arī Sociālā dienesta, klīnikas un pansionāta darbinieki, saslimšana ar Covid-19 konstatēta tikai izglītības iestādēs, informēja pašvaldības Komunikācijas un klientu servisa pārvaldes vadītājs Kārlis Pots.

Pēc tam, kad ar Covid-19 saslima piecas personas Cēsu 2.pamatskolā, Cēsu pilsētas Pastariņa sākumskolā un Cēsu pilsētas 4. pirmsskolas izglītības iestādē, pašvaldība 180 skolēniem nodrošinājusi siekalu testus, savukārt pieaugušajiem veikti uztriepju testi, kā rezultātā atklāti vēl 14 saslimušie ar Covid-19, informēja Pots.

Lasi vēl: No šodienas stājas spēkā vairāki jauni Covid-19 ierobežošanas pasākumi

Viņš uzsvēra, ka, pateicoties iespējai testēt ar siekalu testiem, pašvaldība var operatīvāk pieņemt lēmumus, lai ierobežotu Covid-19 plašāku izplatību.

Cēsu 2. pamatskolā un Cēsu pilsētas Pastariņa sākumskolā šonedēļ mācības notiek attālināti, savukārt pārējās novada izglītības iestādēs 1.-6. klašu skolēni mācās klātienē. Savukārt Cēsu pilsētas 4. pirmsskolas izglītības iestāde ir atsākusi darbu.

“Ņemot vērā, ka epidemioloģiskā situācija strauji mainās, novada deputāti jau pagājušajā nedēļā pieņēma lēmumu, ar kuru skolu vadībai ļauts ar domes priekšsēdētāja saskaņojumu individuāli noteikt mācību režīmu – attālinātu vai klātienes – neatkarīgi no klašu grupām, dinamiski vērtējot epidemioloģisko situāciju iestādēs, novadā un valstī,” atgādināja Pots.

Saskaņā ar Slimību profilakses un kontroles centra datiem Cēsu novadā 14 dienu kumulatīvais saslimušo skaits ir 25 cilvēki.

1 komentārs