Cēsinieki sašutuši! Autoostas modernizācija paredz 23 senu koku nociršanu

Komentāri

Cēsu autoostu sagaida vērienīgs modernizācijas plāns, kam ceļā stājušies 23 koki.

Runa ir par Cēsu stacijas laukumu, ko šogad paredzēts pārvērst līdz nepazīšanai. Lai gan jaunā stacija sola ērtības pasažieriem, cēsiniekiem nepatīk doma par koku nociršanu. Dome sola, ka mērķis neesot rakt par katru cenu.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

TV3 Ziņas novēroja, ka darba dienas vidū kustība ap staciju nav liela, tomēr ik pa brīdim redzami pienākam un aizejam autobusi. Pieturas izpletušās arī uz līdzās esošajām ielām, jo pie pašas ēkas gluži vienkārši nav vietas.

Atjaunoto stacijas un reizē arī autoostas ēku vēl pirms nepilna gada atklāja kopā ar abiem nu jau bijušajiem Latvijas dzelzceļa un Satiksmes ministrijas vadītājiem, jau tolaik paredzot, ka laukums jāsakārto pilsētai pašai.

Tapis projekts, kurā kartē ievilkti 23 lieli sarkani krusti. Katrs no tiem apzīmē vienu cērtamu koku. Galvenokārt liepu, bet pa vidu ir arī kāds ozols, osis un kļava.

Foto

Pilsētas vadītājs rāda kartē un skaidro, ka jaunajā projektā autobusiem beidzot rasta vieta pie stacijas ēkas. Tas arī izskaudīšot paradumu biļeti pirkt pie šofera, nevis kasē. Bet zaļumam paredzēts iestādīt četrus citus kociņus.

TV3 Ziņu sastaptie pasažieri diez ko priecīgi par šādu ieceri nav.

Stacijas laukuma modernizācija maksās ap pusmiljonu eiro. Nākamais rindā ir centrālais Vienības laukums. Mācoties no šīs sāpīgās pieredzes, Cēsu vadītājs sola, ka sabiedrības domas uzklausīs agrākā projekta posmā.

Video

Lasi vēl