Cēsinieki sašutuši! Autoostas modernizācija paredz 23 senu koku nociršanu

Komentāri

Cēsu autoostu sagaida vērienīgs modernizācijas plāns, kam ceļā stājušies 23 koki.

Runa ir par Cēsu stacijas laukumu, ko šogad paredzēts pārvērst līdz nepazīšanai. Lai gan jaunā stacija sola ērtības pasažieriem, cēsiniekiem nepatīk doma par koku nociršanu. Dome sola, ka mērķis neesot rakt par katru cenu.

TV3 Ziņas novēroja, ka darba dienas vidū kustība ap staciju nav liela, tomēr ik pa brīdim redzami pienākam un aizejam autobusi. Pieturas izpletušās arī uz līdzās esošajām ielām, jo pie pašas ēkas gluži vienkārši nav vietas.

Atjaunoto stacijas un reizē arī autoostas ēku vēl pirms nepilna gada atklāja kopā ar abiem nu jau bijušajiem Latvijas dzelzceļa un Satiksmes ministrijas vadītājiem, jau tolaik paredzot, ka laukums jāsakārto pilsētai pašai.

Tapis projekts, kurā kartē ievilkti 23 lieli sarkani krusti. Katrs no tiem apzīmē vienu cērtamu koku. Galvenokārt liepu, bet pa vidu ir arī kāds ozols, osis un kļava.

Foto

Pilsētas vadītājs rāda kartē un skaidro, ka jaunajā projektā autobusiem beidzot rasta vieta pie stacijas ēkas. Tas arī izskaudīšot paradumu biļeti pirkt pie šofera, nevis kasē. Bet zaļumam paredzēts iestādīt četrus citus kociņus.

TV3 Ziņu sastaptie pasažieri diez ko priecīgi par šādu ieceri nav.

Stacijas laukuma modernizācija maksās ap pusmiljonu eiro. Nākamais rindā ir centrālais Vienības laukums. Mācoties no šīs sāpīgās pieredzes, Cēsu vadītājs sola, ka sabiedrības domas uzklausīs agrākā projekta posmā.

Video

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā! 1

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl