Komentāri

Valsts ieņēmumu dienestā (VID) gaidāma darbavietu skaita būtiska samazināšana. Plānots likvidēt teju pustūkstoti štata vietu, kas ir aptuveni desmitā daļa visa VID darbinieku skaita.

Ģenerāldirektore Ināra Pētersone uzsver, ka lēmums pieņemts tāpēc, ka nepietiekamā finansējuma dēļ ieņēmumu dienests ir nonācis bezizejā.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

VID ir nonācis krustcelēs, ko darīt tālāk – vai mēģināt noturēt kvalificētos darbiniekus, vai arī viņus zaudēt. Tā saka VID vadītāja Ināra Pētersone, norādot uz ieņēmumu dienesta nepietiekamo finansējumu.

Lai varētu atļauties palielināt algas, nolemts būtiski samazināt darbavietu skaitu. Plānots, ka tās tiks samazinātas par 13%, kas nozīmē aptuveni 470 štata vietu likvidēšanu.

Pētersone skaidro, ka tā rīkojas, jo VID nonācis bezizejā, šo vārdu uzsverot divas reizes pēc kārtas.

Darbavietu skaitu plānots samazināt, likvidējot 150 brīvās štata vietas, bet samazinājums lielākoties tiks panākts, darbiniekus atlaižot. Lai izlemtu, kurš darbu zaudēs, notiks strādājošo vērtēšana.

Atzinīgi šo plānu novērtējusi finanšu ministre, kura pārrauga VID darbu. Danas Reiznieces-Ozolas ieskatā, darbavietu skaita būtiskais samazinājums VID nevājinās un neradīs risku, ka negatīvi var tikt ietekmēta nodokļu iekasēšana un cīņa ar ēnu ekonomiku.

Darbinieku vērtēšanai un atsijāšanai atvēlēts laiks līdz gada beigām, jo darbavietu skaitu plānots samazināt no nākamā gada pirmā janvāra.

VID norāda – viens no amata vietu skaita mazināšanas sagaidāmajiem ieguvumiem ir iespējas paaugstināt atalgojumu un tādējādi motivēt un noturēt dienestā tos darbiniekus, kuru zināšanas ir ļoti nepieciešamas specifiskās un sarežģītās VID darbības jomās.

Tādēļ tiks pievērsta pastiprināta uzmanība to darbinieku izvērtēšanai un skaita mazināšanai, kuri ir tieši saistīti ar ēnu ekonomikas apkarošanu, jo tā ir visas valsts prioritāte.

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā! 1

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl