Ceru, ka VID paliks spējīgākie darbinieki, kuri ar degsmi strādās valsts labā, pauž Pētersone

Komentāri

Valsts ieņēmumu dienestā (VID) gaidāma darbavietu skaita būtiska samazināšana. Plānots likvidēt teju pustūkstoti štata vietu, kas ir aptuveni desmitā daļa visa VID darbinieku skaita.

Ģenerāldirektore Ināra Pētersone uzsver, ka lēmums pieņemts tāpēc, ka nepietiekamā finansējuma dēļ ieņēmumu dienests ir nonācis bezizejā.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

VID ir nonācis krustcelēs, ko darīt tālāk – vai mēģināt noturēt kvalificētos darbiniekus, vai arī viņus zaudēt. Tā saka VID vadītāja Ināra Pētersone, norādot uz ieņēmumu dienesta nepietiekamo finansējumu.

Lai varētu atļauties palielināt algas, nolemts būtiski samazināt darbavietu skaitu. Plānots, ka tās tiks samazinātas par 13%, kas nozīmē aptuveni 470 štata vietu likvidēšanu.

Pētersone skaidro, ka tā rīkojas, jo VID nonācis bezizejā, šo vārdu uzsverot divas reizes pēc kārtas.

Darbavietu skaitu plānots samazināt, likvidējot 150 brīvās štata vietas, bet samazinājums lielākoties tiks panākts, darbiniekus atlaižot. Lai izlemtu, kurš darbu zaudēs, notiks strādājošo vērtēšana.

Atzinīgi šo plānu novērtējusi finanšu ministre, kura pārrauga VID darbu. Danas Reiznieces-Ozolas ieskatā, darbavietu skaita būtiskais samazinājums VID nevājinās un neradīs risku, ka negatīvi var tikt ietekmēta nodokļu iekasēšana un cīņa ar ēnu ekonomiku.

Darbinieku vērtēšanai un atsijāšanai atvēlēts laiks līdz gada beigām, jo darbavietu skaitu plānots samazināt no nākamā gada pirmā janvāra.

VID norāda – viens no amata vietu skaita mazināšanas sagaidāmajiem ieguvumiem ir iespējas paaugstināt atalgojumu un tādējādi motivēt un noturēt dienestā tos darbiniekus, kuru zināšanas ir ļoti nepieciešamas specifiskās un sarežģītās VID darbības jomās.

Tādēļ tiks pievērsta pastiprināta uzmanība to darbinieku izvērtēšanai un skaita mazināšanai, kuri ir tieši saistīti ar ēnu ekonomikas apkarošanu, jo tā ir visas valsts prioritāte.

Lasi vēl