“Cert.lv”: Ar e-vēlēšanu ieviešanu labāk nogaidīt

1 komentārs
“Cert.lv”: Ar e-vēlēšanu ieviešanu labāk nogaidīt
Foto: Lauris Vīksne, f64

Latvijai labāk būtu atlikt ideju par e-vēlēšanu ieviešanu, šādu viedokli intervijā “900 sekundēm” pauda informācijas tehnoloģiju drošības incidentu novēršanas institūcijas “Cert.lv” vadītāja Baiba Kaškina.

Kaškina uzsvēra, ka vēlēšanas valstī tomēr ir ļoti būtisks process, un fiziskas balsojuma lapiņas dod kaut kādas garantijas vēlēšanu procesa drošībai.

“Ja mūsu institūcija tiktu prasīts viedoklis, tad mēs noteikti ieteiktu atlikt šo domu un iztikt ar to, kas ir. Jo kāda gan vaina: viena lapiņa, viena balss un viss kārtība. Latvijā iedzīvotāju tomēr nav tik daudz, lai nevarētu tikt galā ar šo procesu,” norāda Kaškina.

Speciāliste atgādināja, ka pašlaik Latvijā nav e-vēlēšanu, bet vēlēšanu procesā ir vien dažas digitalizētas komponentes, piemēram, vēlēšanu biļetenu apstrāde un rezultātu publicēšana. Lai šajā jomā uzlabotu drošību, darbs notiekot jau pusgada garumā, kura laikā meklēti “caurumi” un iespējas uzlabojumiem.

“Cert.lv” savā atbildības sfērā pagaidām nav manījusi īpaši pastiprinātu interesi par vēlēšanām “no ārpuses”, lai arī kaut kāda taustīšanās esot notikusi.

Intervija ar Baibu Kaškinu

1 komentārs