Ceremonijā lidostā ”Rīga” atvadās no sprādzienā Ādažos bojāgājušā Albānijas komandiera

1 komentārs
Ceremonijā lidostā ”Rīga” atvadās no sprādzienā Ādažos bojāgājušā Albānijas komandiera
LATVIJAS ARMIJA

Trešdien, 15. maijā, lidostā ”Rīga” notika atvadīšanās ceremonija no Albānijas kontingenta komandiera majora Klodiana Tanuši, kurš 10. maijā mira Rīgas Austrumu klīniskajā universitātes slimnīcā no sprādzienā gūtajām traumām militāro apmācību laikā Ādažu poligonā.

Atvadīšanās ceremonijā piedalījās Latvijas aizsardzības nozares vadība, NATO kaujas grupas Latvijā un Sauszemes spēku Mehanizētās kājnieku brigādes karavīri, norāda Aizsardzības ministrija.

Pieminot bojāgājušo karavīru, 15. maijā visos aizsardzības nozares objektos karogi ir pusmastā.

Iepriekš ziņots, ka 6. maijā Ādažu poligonā notika negadījums, kura laikā dzīvību zaudēja viens Albānijas bruņoto spēku karavīrs un divi tika ievainoti. Viens no ievainotajiem drīz vien tika izrakstīts no ārstniecības iestādes, taču otrs no gūtajām traumām mira.

Militārā policija ir uzsākusi un veic kriminālprocesu par sprādziena faktu Ādažu poligonā , kā rezultātā bojā gāja viens Albānijas karavīrs un ievainojumus guva divi citi Albānijas karavīri. Kriminālprocesā ir veiktas sākotnējās neatliekamās izmeklēšanas darbības, piesaistot arī kompetentus ekspertus no Valsts policijas. Lai noteiktu sprādziena iemeslu un to, kāds sprādzienbīstams priekšmets ir detonējis, tiks veiktas ekspertīzes.

Izmeklēšanas interesēs uz doto brīdi nekāda plašāka informācija netiks sniegta.