“Ceram, ka mūs sadzirdēs Dānijas vēstnieks!” pauž piketā Kristīnes Misānes atbalstam

7 komentāri
“Ceram, ka mūs sadzirdēs Dānijas vēstnieks!” pauž piketā Kristīnes Misānes atbalstam
LĀSMA BINDERE, TV3 ZIŅAS

Šodien, 10. februārī, līdzīgi kā janvāra vidū, pie Dānijas vēstniecības notika pikets Kristīnes Misānes atbalstam.

“Mēs esam šeit! Ļoti ceram, ka mūs sadzirdēs Dānijas vēstnieks!” cerīgi bija noskaņoti piketa dalībnieki.

Kad Dānijas vēstnieks Flemmings Stenders atgriezās no sarunas Latvijas Ārlietu ministrijā, viņš piketētājus gan pamanīja, taču sarunās ar dalībniekiem neiesaistījās. Tāpat neatbildēja uz TV3 Ziņu filmēšanas grupas jautājumiem.

“Viņš atbrauca tur paklusām un iegāja iekšā. Ar šoferi mums izdevās parunāt, bet Dānijas vēstnieks uz mums paskatījās, bet ārā neiznāca. Dānija līdz šīm bija ļoti jauka valsts, ļoti miermīlīga un ievēroja cilvēktiesības, bet tagad viņi grasās izdot mūsu pilsoni,” sašutumu pauda piketa dalībnieks Ivo Pavlovičs, mācītājs no Saulkrastiem.

Latvija pauž neizpratni par Dānijas mērķtiecību izdot Eiropas Savienības pilsoni Kristīni Misāni tiesāšanai trešajai valstij, kurā starptautiskā līmenī konstatēti cilvēktiesību pārkāpumi, teikts Ārlietu ministrijas (ĀM) paziņojumā.

Šodien uz Ārlietu ministriju pie valsts sekretāra Andra Pelša izsauca Dānijas vēstnieku Flemmingu Stenderu demarša veikšanai saistībā ar plānoto Latvijas valstspiederīgās Kristīnes Misānes izdošanu Dienvidāfrikas Republikai (DĀR).

Dānijā aizturēto Misāni kriminālvajāšanas sākšanai DĀR plānots izdot 12. februārī jeb divas dienas pirms Dānijas apgabaltiesā gaidāmās tiesas sēdes par sievietes iespējamo atbrīvošanu saistībā ar to, ka savu sodu viņa būtu jau izcietusi.

Jau ziņots, baidoties par savu un savu bērnu drošību un dzīvību, 2018. gada maijā Kristīne nolēmusi meklēt patvērumu Latvijā, norādīja radinieki. 2018. gada decembrī Misāne devusies darba braucienā caur Kopenhāgenu uz Mozambiku, taču, šķērsojot robežu, viņa aizturēta, jo bijusi Interpola meklēšanā.

DĀR bija norādījusi, ka Misāne tiek meklēta par bērna nolaupīšanu. Tagad DĀR sievietei draudot 15 gadus ilgs cietumsods.

Plašāk par tematu TV3 Ziņās plkst. 20.00!

7 komentāri