Čepānis: Ko pašreizējais prezidents darījis divu gadu laikā, izņemot slimošanu?

8 komentāri

“Šobrīd vērojami centieni diskreditēt vienu no valsts simboliem – Valsts prezidentu -, jo notiek vēršanās pret eksprezidenti Vairu Vīķi-Freibergu.” Ar tādiem vārdiem otrdien Saeimas Juridiskās komisijas darba grupas sēdi sāka Saeimas priekšsēdētāja Ināra Mūrniece (VL-TB/LNNK).

Neskatoties uz aicinājumu pret prezidentiem izturēties cieņpilni, asu kritiku pašreizējam Valsts prezidentam sēdē veltīja bijušais Saeimas priekšsēdētājs Alfreds Čepānis.

Alfreds Čepānis, bijušais Saeimas priekšsēdētājs

Nedaudz runājot par prezidenta cieņu, godu un prezidenta autoritāti. Tā veidojas, prezidentam darot kaut ko vai nedarot neko. Šobrīd ir grūti atrast, ko pašreizējais prezidents būtu darījis divu gadu laikā, izņemot slimošanu. Nu, vēl ir pārvācies no Ogres uz Jūrmalu un ir demonstrējis modes, vairāk es neko tādu arī neatceros. Runāt par viņa godu un cieņu var tikai šo divu lielo notikumu kontekstā.

Savukārt Mūrniece sēdē pauda viedokli, ka prezidenti ir pelnījuši cieņpilnu attieksmi.

Ināra Mūrniece, Saeimas priekšsēdētāja

Ir nožēlojami pieredzēt, ka tas notiek necienīgā veidā gan pret institūciju, gan pret cilvēku. Prezidenti ir pelnījuši cieņpilnu attieksmi.

Vaira Vīķe-Freiberga, eksprezidente

Saeimas priekšsēdētājas kundze minēja par cieņu, kas pienākas prezidentam. Viņa pienākas prezidentam kā tādam avatāram no tā tēla, kas ir Satversmē izveidots, no varas un atbildības sadales. Šis varas pārstāvis, tā vieta nedrīkst būt tukša, kā Rainis teica, zārks nedrīkst palikt tukšā. Vēl jo mazāk viena dzīva funkcionējoša un būtiska valsts varas simbola izpausme, kas ir prezidents, kā dzīvs cilvēks un zināmu funkciju izpildītājs.

8 komentāri