Centralizētais eksāmens latviešu valodā 12. klases skolēniem aizvadīts bez starpgadījumiem

0 Komentāru
Centralizētais eksāmens latviešu valodā 12. klases skolēniem aizvadīts bez starpgadījumiem
DMITRIJS SUĻŽICS, F64

18. maijā notikušais centralizētais eksāmens latviešu valodā 12. klases skolēniem aizvadīts bez starpgadījumiem, aģentūrai LETA pavēstīja Valsts izglītības satura centrā (VISC).

VISC patlaban nav informācijas, kas liecinātu, ka centralizētā eksāmena norisē būtu konstatēti kādi starpgadījumi.

LETA jau ziņoja, ka 18. maijā turpinājās vidusskolēnu eksāmenu sesija un beidzamo klašu skolēni kārtoja centralizēto eksāmenu latviešu valodā.

Kopumā gan uz obligātajiem, gan izvēles eksāmeniem saņemti 57 040 pieteikumi, bet tieši latviešu valodu apņēmies kārtot 16 531 izglītojamais. Saņemti 11 557 pieteikumi par skolēniem no vidusskolas klasēm un gandrīz 5000 audzēkņu no profesionālās izglītības iestādēm.

VISC informēja, ka eksāmenu dienā telpas tiks vēdinātas līdz eksāmena sākumam, tiks pārbaudītas audioierakstu atskaņošanas iespējas, kā arī skolēnu apliecinājumi par negatīvu Covid-19 testu.

Valsts pārbaudījumu kārtotājiem eksāmenu laikā drīkst papildus būt līdzi ūdens pudele, personīgais dezinfekcijas līdzeklis, kā arī enerģijas vai šokolādes batoniņš. Uz eksāmenu nedrīkst ņemt līdzi planšetdatorus, piezīmjdatorus, viedtālruņus, viedpulksteņus vai jebkuru citu saziņas līdzekli.

Pirms centralizēto eksāmenu kārtošanas skolēniem un skolotājiem 7., 8. un 9.maijā tika veikts Covid-19 tests. Testa rezultāti ir derīgi no pirmās eksāmenu dienas līdz 21.maijam. Savukārt uz eksāmeniem, kuri nav obligāti jāpilda, tests būs jāatkārto trešajā maija nedēļā. Jūnijā tests būs jāveic arī tiem skolēniem, kuri eksāmenu pārliek vai nevarēja piedalīties iepriekšējos eksāmenu datumos. Papildtermiņš centralizēto eksāmenu kārtošanai noteikts no 14. jūnija līdz 4. jūlijam.

Lasi vēl – Kuldīgā skola nesagaida analīžu rezultātus un ļauj kārtot eksāmenu Covid-19 pozitīvai skolniecei

Centralizēto eksāmenu laikā visiem skolēniem distancēšanās divu metru attālumā ir jāievēro kā telpās, tā ārā. Tātad arī galdiem eksāmenu telpās jābūt novietotiem ar divu metru distanci.

Viena centralizētā eksāmena laiks nedrīkst pārsniegt trīs stundas. Eksāmeniem jābūt organizētiem telpās, kurās ir nodrošināta regulāra, atbilstoša vēdināšana, atverot logus, vai ir ierīkota efektīva mehāniskā ventilācija. Savukārt, ja nav iespējams nodrošināt nepārtrauktu telpu vēdināšanu, telpu vēdināšanu veic starplaikos, piemēram, ik pēc 45 minūtēm, vēdinot telpas 15 minūtes.

Visās izglītības iestādēs ir jānodrošina pieejama roku dezinfekcija, skaidri salasāma informācija ar atgādinājumu par higiēnu, kā arī jānodrošina, ka eksāmenu kārtotāji un citi eksāmena dalībnieki, darbinieki lieto tikai personīgos vai vienreizlietojamos rakstāmpiederumus.

Pēc centralizētā eksāmena telpa tiek uzkopta un dezinficēta.

Eksāmenu laikā visiem telpā esošajiem cilvēkiem – eksāmena kārtotājiem un izglītības iestādes darbiniekiem, eksāmena novērotājiem – jābūt sejas maskām. Sejas maskai pilnībā jānosedz sejas daļa no deguna līdz zodam.

Iepriekš ziņots, ka pēc Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) rosinājuma Ministru kabinets lēma atļaut klātienē rīkot valsts pārbaudījumus vidējās izglītības pakāpes iegūšanai.

Arī profesionālās kvalifikācijas eksāmens varēs norisināties klātienē grupā ne vairāk kā desmit izglītojamiem, kā arī klātienē valsts pārbaudījumu un gala pārbaudījumu norise augstskolā un koledžā studējošajiem būs pieļaujama tajās studiju programmās, kur valsts pārbaudījums vai studiju gala pārbaudījums ietver praktisko daļu.

Klātiene būs pieļaujama arī starptautiskās izglītības programmas obligāto pārbaudījumu norisē Britu vidusskolā Latvijā, Žila Verna Rīgas Franču skolā, Rīgas Starptautiskajā skolā, Latvijas Starptautiskajā skolā, Rīgas Vācu skolā un Starptautiskajā vidusskolā “Ekziperī”.

0 Komentāru